Medycy24.pl: Pakiety z nieograniczonym dostępem do lekarzy online podbijają polski rynek ubezpieczeniowy

0
477

Telemedycyna zrewolucjonizowała rynek usług medycznych. W czasie kryzysu zdrowotnego odczuliśmy bolączki stacjonarnej służby zdrowia. Izolacja społeczna i niechęć do odwiedzania przychodni sprawiły, że Polacy chętnie korzystali z cyfrowej medycyny. Wszystko wskazuje na to, że ten trend pozostanie z nami na stałe.

Na rynku ubezpieczeń pojawiają się pakiety telemedyczne dla osób indywidualnych oraz firm, które pozwalają na nieograniczony kontakt z lekarzami online na podstawie miesięcznego abonamentu.

Takie pakiety wprowadziła firma Medycy24.pl. Miesięczne abonamenty na usługi telemedyczne sprzedawane są zarówno poprzez agentów i brokerów ubezpieczeniowych, jak i bezpośrednio klientom firmowym i indywidualnym.

Cena abonamentu na usługi telemedyczne w Medycy24.pl nie jest wygórowana i wynosi od 19 do 35 zł miesięcznie. W tej kwocie klienci otrzymują nieograniczony dostęp do konsultacji z lekarzami online, a nawet możliwość wykonania wielu badań stacjonarnie, np. badania krwi, które realizowane są bez dodatkowych opłat.

Gwarantujemy szybki dostęp do sprawdzonych i aktywnych zawodowo specjalistów nawet w 15 minut od momentu umówienia wizyty. To duży atut naszych usług, gdyż na teleporady z lekarzami w prywatnych placówkach medycznych obecnie możemy czekać nawet kilka dni.

Współpracujemy z brokerami oraz agentami ubezpieczeniowymi na podstawie partnerskich i elastycznych zasad, oferując prostą i przejrzystą umowę. Nie wymagamy określonego procentu penetracji rynku, jesteśmy otwarci na współpracę obejmującą dowolną liczbę pracowników. Dodatkowo, proces onboardingu i obsługi posprzedażowej realizujemy całkowicie samodzielnie, dzięki czemu maksymalnie odciążamy czasowo brokerów i agentów ubezpieczeniowych – wyjaśnia Łukasz Karda, współzałożyciel i CEO Medycy24.pl.

Łukasz Karda

Z badań firmy NEXERA wynika, że w 2020 r. 70% ankietowanych skorzystało przynajmniej z jednej teleporady medycznej, a 47% respondentów konsultowało się z lekarzem online minimum trzy razy. Zgodnie z danymi NFZ, placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej w 2020 r. udzielały kilkunastu milionów porad miesięcznie, z czego od ok. 1/4 do ok. 1/3 miało charakter zdalny. 

To dane z gorącego okresu pandemii, dlatego zastanawiać może, czy boom na medycynę cyfrową utrzyma się w postcovidowej rzeczywistości?

Według Biostat, 87% pacjentów pozytywnie ocenia pomoc medyczną uzyskaną za pomocą e-porad, a 88% respondentów jest zainteresowanych dalszym korzystaniem z telemedycyny.

Problem z dostępem do stacjonarnych usług medycznych nie dotyczy tylko okresu pandemicznego. Jeszcze przed wybuchem pandemii na wizytę u specjalisty Polacy czekali średnio cztery miesiące, a czas oczekiwania systematycznie wzrasta. Telemedycyna stała się alternatywą dla medycyny stacjonarnej, która od wielu lat nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb. Przekonaliśmy się, jak sprawdza się to rozwiązanie, a opinie pacjentów wskazują na to, że część naszych potrzeb lekarskich będziemy nadal realizować zdalnie.

Z usług telemedycyny chcą korzystać już nie tylko indywidualni pacjenci, ale również firmy. Pracodawcy coraz częściej decydują się na zaoferowanie swoim pracownikom pakietu telemedycznego, jako atrakcyjnego benefitu pozapłacowego, który dodatkowo kosztuje mniej niż abonament na stacjonarną opiekę medyczną – komentuje Błażej Kwiatkowski, współzałożyciel platformy Medycy24.pl.

Błażej Kwiatkowski

Atrakcyjna i tańsza alternatywa dla firm

Pakiety medyczne od dawna są jednym z najchętniej wybieranych benefitów pozapłacowych. Jednak koszt abonamentu miesięcznego przekracza kilkaset złotych, co dla wielu firm jest wydatkiem, na który nie mogą sobie pozwolić. Alternatywą dla tych usług są pakiety telemedyczne, które gwarantują nieograniczony dostęp do lekarzy specjalistów online w cenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Pakiety telemedyczne, które oferuje firma Medycy24.pl, są rodzajem grupowego abonamentu na dostęp do konsultacji lekarskich online dla pracowników. Gwarantują kontakt z dyplomowanymi i sprawdzonymi lekarzami specjalistami z całej Polski za pośrednictwem wideo, czatu lub rozmowy telefonicznej.

Konsultacje telemedyczne mają taką samą wartość jak porada lekarska w przychodni, gabinecie lekarskim czy w szpitalu. Pacjenci mogą otrzymać receptę, skierowanie na dalsze badania czy zwolnienie lekarskie, jeśli lekarz uzna je za konieczne.

Obustronne korzyści dla pracowników i pracodawców

W dobie pracy zdalnej dostęp do profesjonalnych usług telemedycznych z każdego miejsca w Polsce i na świecie (tam gdzie jest internet) może okazać się szczególnie istotny dla pracowników wykonujących swoje obowiązki poza firmą, np. w zaciszu domowym, jak również dla podróżujących czy migrujących.

Pracodawcy, zatrudniający osoby z różnych zakątków Polski, nie muszą się obawiać, że z pakietu medycznego będą mogli korzystać pracownicy tylko mieszkający w dużych miastach. (Prywatne placówki medyczne, oferujące pakiety pracownicze, zazwyczaj zlokalizowane są tylko w większych miastach).

Medycy24.pl gwarantują możliwość skorzystania z porady lekarskiej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku i błyskawiczny kontakt ze specjalistą. Bycie w stałym kontakcie z lekarzem, bez konieczności wychodzenia z domu może być szczególnie istotny dla osób przewlekłe chorych i posiadających małe dzieci.

Z perspektywy pracodawcy grupowe pakiety telemedyczne są rozwiązaniem, które oferuje pracownikom dostęp do nowoczesnych usług medycznych, nie obciążając przy tym boleśnie budżetu przedsiębiorstw. Ceny pakietów zaczynają się już od 19 zł miesięcznie (pakiet Silver) przy płatności rocznej lub 29 zł miesięcznie (pakiet Gold). Do abonamentu mogą dołączyć również członkowie rodziny lub dzieci pracownika.

Telemedycyna zrewolucjonizowała rynek medyczny, a pakiety telemedyczne zmienią rynek ubezpieczeń zdrowotnych i wkrótce staną się jednym z podstawowych produktów, po które już teraz chętnie sięgają przedsiębiorcy – zwłaszcza mali i średni. W Medycy24.pl sprzedaż pakietów telemedycznych odbywa się bezpośrednio poprzez pracodawców lub poprzez brokerów i agentów ubezpieczeniowych, których zapraszamy do kontaktu i współpracy podsumowuje Łukasz Karda z Medycy24.pl.