Mentor partnerem Polskiej Siatkówki

0
255

5 lipca, podczas turnieju Ligi Narodów (VNL) w Gdańsku, firma brokerska Mentor została partnerem Polskiej Siatkówki. Przed spotkaniem Polska-Iran swoje podpisy na umowie złożyli Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, oraz Marek Kaliszek, prezes, i Sławomir Kuffel, wiceprezes Mentora.

Umowa dotyczy wsparcia wszystkich rozgrywanych w Polsce imprez siatkarskich, w których PZPS jest organizatorem albo posiada prawa do ich organizacji w ciągu najbliższych 3 lat, m.in. Mistrzostw Świata Kobiet (rozgrywanych w Holandii i Polsce od 23 września do 15 października 2022 r.) oraz Mistrzostw Świata Mężczyzn organizowanych wspólnie ze Słowenią od 26 sierpnia do 11 września 2022 r.

Oprócz tytułu partnera Polskiej Siatkówki Mentor pojawi się m.in. na materiałach promujących turnieje i mecze rozgrywane w Polsce. Logo firmy znajdzie się także na tablicach sponsorskich w czasie konferencji prasowych, na stronie internetowej PZPS, jak również wszystkich zaproszeniach, biletach i innych materiałach turniejowych.

Dotychczas Mentor najmocniej angażował się we wsparcie polskiego łyżwiarstwa figurowego, a sponsorowani przez firmę sportowcy MKS Axel Toruń reprezentowali polskie barwy m.in. na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu i Pekinie oraz innych światowych imprezach. Szefowie firmy są wielkimi entuzjastami sportu. Sławomir Kuffel każdego dnia przemierza dziesiątki kilometrów na rowerze, a Marek Kaliszek był prezesem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

– Wsparcie Polskiej Siatkówki wpisuje się w filozofię działania naszej firmy. Kreujemy aktywność naszych pracowników poprzez takie akcje sportowo-charytatywne, jak „Kilometry od Serca”, inwestujemy w młodzieżowy sport, pomagamy zdolnym łyżwiarzom z Ukrainy, a naszym oczkiem w głowie jest najlepsza w Polsce akademia łyżwiarska: Akademia MKS Axel, w której szkolimy dzieci już od 4. roku życia. Nasi zawodnicy wspierani są przez znakomitych przed laty zawodników, a dziś trenerów – mówi Marek Kaliszek, prezes Mentora. – Trudno nie zauważyć wielkich sukcesów polskiej siatkówki, klasy i zaangażowania zawodniczek i zawodników, profesjonalizmu działaczy i trenerów, a przede wszystkim fantastycznej atmosfery tworzonej przez kibiców w tym sporcie. Uznaliśmy, że chcemy stać się częścią tego fantastycznego polskiego teamu jako polska firma, która od blisko 30 lat stawia na jakość, ciężką i systematyczną pracę, technologię oraz wiedzę swoich pracowników – dodaje.

(AM, źródło: Mentor)