MetLife rozważa sprzedaż biznesu w Polsce

0
1766

MetLife analizuje możliwość sprzedaży niektórych europejskich aktywów, m.in. w Polsce. To jeden z elementów działań amerykańskiego potentata ubezpieczeń na życie, mających na celu usprawnienie jego biznesu.

Według zbliżonych do sprawy źródeł Bloomberga, MetLife współpracuje z doradcą w celu zbadania opcji dla jednostek w Grecji, Polsce i na Ukrainie. Jak twierdzą proszący o anonimowość informatorzy agencji, działalność w wyżej wymienionych krajach może być wyceniona na łączną kwotę ponad 500 mln euro (603 mln dolarów).

Jedno ze źródeł twierdzi, iż każde z powyższych aktywów byłoby interesujące dla innych ubezpieczycieli. Dyskusje trwają i zdaniem informatorów nie ma pewności, że doprowadzą one do jakiejkolwiek transakcji. Przedstawiciel MetLife odmówił komentarza.

Podczas lutowej konferencji CEO MetLife Michel Khalaf powiedział, że firma zamierza odchudzić swój portfel biznesowy. W 2019 r. prowadziła rozmowy z włoskim Assicurazioni Generali SpA w sprawie sprzedaży europejskich aktywów, tylko po to, by negocjacje zostały przerwane z powodu nieporozumień cenowych.

(AM, źródło: Bloomberg)