Mondial Assistance: Co prezes musi wiedzieć o ubezpieczeniu firmowej siedziby?

0
489

Eksperci Mondial Assistance wskazują, że mimo rosnącej popularności pracy zdalnej, szczególnie widocznej w przypadku mikroprzedsiębiorstw, dobrze jest należycie zabezpieczyć siedzibę firmy przed nieprzewidzianymi zdarzeniami – w tym klęskami żywiołowymi, nieszczęśliwymi wypadkami czy aktami wandalizmu.

Do najpopularniejszych ubezpieczanych elementów mienia należą budynki i budowle, lokale, elementy działki, maszyny, urządzenia i wyposażenie.

– Szczególnie ważne jest skrócenie czasu, w którym przedsiębiorca nie może prowadzić działalności lub ta możliwość jest mocno ograniczona. Dlatego przedsiębiorcy tak cenią sobie możliwość oddania odpowiedzialności za organizację i przeprowadzenia naprawy swojemu asystorowi lub ubezpieczycielowi, który zapewnia ekipę remontową, pokrywa koszty i daje gwarancję na wykonane prace. Takie ubezpieczenie zapewnia spokój, zarówno w życiu prywatnym, jak i w ramach prowadzenia firmy. W Mondial Assistance posiadamy aż 13 pakietów chroniących różne biznesy, począwszy od gastronomii, na salonach urody i firmach budowlanych kończąc. Każda działalność gospodarcza jest wyjątkowa i zasługuje na odpowiednią ochronę, która powinna pomóc należycie podnieść się po nieprzewidzianym zdarzeniu losowym – komentuje Agnieszka Nurska-Kaczor, dyrektorka ds. repair in kind Mondial Assistance.

Przy kompleksowym ubezpieczeniu w pokrywanych przez ubezpieczyciela kosztach znajdą się nie tylko wydatki związane z naprawą nieruchomości, ale także zasadnicze wynagrodzenie brutto pracowników, opłaty dzierżawne oraz związane z najmem, rachunki za energię elektryczną, cieplną, wodę i gaz czy raty kredytów.

Najważniejsze jest jednak dopasowanie ubezpieczenia do formy prowadzonej działalności. Jako przykład mogą posłużyć różnice chociażby między ubezpieczeniem sklepów a zabezpieczeniem gabinetów weterynaryjnych. W przypadku tych pierwszych można dokupić pakiety, które chronią witryny sklepowe czy towar przed kradzieżami, włamaniem i aktami wandalizmu, natomiast w przypadku lecznic można wykupić pakiet, w ramach którego zwracane są koszty utylizacji leków uszkodzonych w zdarzeniu losowym.

(AM, źródło: Mondial Assistance)