Nationale-Nederlanden: Istnieje sposób na rozwianie finansowych obaw chorych na cukrzycę

0
113

Co drugi uczestnik badania „Cukrzyca – niewidzialna pandemia” przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden zgadza się z opinią, że w Polsce leczenie cukrzycy i jej powikłań jest bardzo kosztowne. Niemal jedna trzecia respondentów jest zdania, że najbardziej pomocne w przypadku zachorowania na cukrzycę byłoby dla nich wsparcie finansowe, które mogliby przeznaczyć na zakup leków i sprzętu diagnostycznego.

29% badanych chciałoby otrzymać pomoc przy umówieniu wizyty u lekarza specjalisty. Dla 1/4 respondentów w sytuacji zachorowania ważny byłby dostęp do pakietu badań kontrolnych.

– Z myślą o zapewnieniu klientom poduszki ochronnej wprowadziliśmy do swojej oferty ubezpieczenie na wypadek diagnozy cukrzycy – dla osób zdrowych oraz w razie powikłań dla pacjentów chorujących na cukrzycę typu 1 i 2, którzy znajdują się pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów. To jedyny na polskim rynku produkt, który zapewnia kompleksowe wsparcie w przypadku pojawienia się tej choroby – podkreśla Joanna Walczuk, dyrektor ds. produktów Nationale-Nederlanden. – W ramach polisy klienci mogą liczyć na wypłatę pieniędzy po przebytej operacji związanej z cukrzycą oraz comiesięcznego świadczenia w przypadku niezdolności do pracy, a także wystąpienia powikłań cukrzycowych. Ponadto zapewnimy pomoc w uzyskaniu dostępu do specjalistów, takich jak diabetolog, urolog czy okulista – dodaje.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)