Nationale-Nederlanden: Kolejna akcja Movember Polska

0
532

Skierowana do mężczyzn akcja Movember Polska 2019, którą już po raz piąty wspiera Nationale-Nederlanden, odczarowuje stereotypy dotyczące potrzeby przeprowadzania badań profilaktycznych i przełamuje tabu. W darmowych badaniach może wziąć udział nawet 3 tys. Polaków.

W październiku i listopadzie w 8 polskich miastach możliwe będzie wykonanie darmowych badań profilaktycznych, które pozwalają wykryć chorobę nowotworową jąder i prostaty.

– Z raportu przeprowadzonego przez Nationale-Nederlanden wynika, że jedynie połowa Polaków poddaje się badaniom mającym na celu wcześniejsze wykrycie chorób. I, co niestety jest dużym wyzwaniem, nadal chętniej decydują się na nie kobiety. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, by po raz kolejny wesprzeć akcję Movember, która skierowana jest do mężczyzn – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. 

Akcję promuje sześciu ambasadorów, reprezentujących różne środowiska. Przedsięwzięcie zdecydowali się poprzeć: YouTuberzy Cyber Marian i Michał Bańka, prezenterzy telewizyjni Dandris i Mateusz Jędraś, a także brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu, Juan Zumeta i Michał Pałubski, który wygrał walkę z męskim rakiem.

– Od samego początku robimy Movember po swojemu, koncentrując się na niecodziennej komunikacji i realizacji badań. Pokazujemy, że raka nie warto się bać. Warto za to się badać, żeby zadbać o swoje zdrowie – mówi Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko, organizator akcji Movember w Polsce.

Badania są bezbolesne i pozwalają uzyskać wynik od razu. Mężczyznom przed czteredziestką proponowane jest USG, starszym natomiast wstępne badanie PSA. Oba są podstawowymi krokami na drodze do ewentualnej dalszej diagnostyki.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)