Nationale-Nederlanden wyróżnione w konkursie „Dobroczyńca Roku”

0
317

Nationale-Nederlanden znalazło się w gronie tegorocznych wyróżnionych w konkursie „Dobroczyńca Roku”. Obecna edycja przyniosła ubezpieczycielowi nagrodę w kategorii „Zdrowy tryb życia” za kampanię Mosznowładcy (Fundacja Kapitan Światełko) oraz za „Dzień na U” (Fundacja Rak’n’Roll).

– Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny mogliśmy znaleźć się w gronie nagrodzonych. Działania na rzecz ochrony zdrowia i zdrowego trybu życia, które od lat prowadzimy, są dla nas bardzo ważne. Tytuł „Dobroczyńcy Roku” jest dowodem na to, że nasze wysiłki zostają docenione. Przede wszystkim cieszy nas jednak to, jak wiele badań udało się przeprowadzić wspólnie z fundacjami, oraz fakt, że aktywnie zwiększamy świadomość profilaktyki w społeczeństwie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej oraz rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

Kampania „Dzień na U” organizowana przez Fundację Rak’n’Roll to projekt zachęcający kobiety i mężczyzn do przeprowadzania badań profilaktycznych w celu potwierdzenia swojego zdrowia. Ubiegłoroczna kampania „Mosznowładcy” organizowana przez Fundację Kapitan Światełko była dziesiątą edycją wydarzenia. Jego celem jest zwrócenie uwagi na męskie zdrowie i profilaktyka nowotworów intymnych.

„Dobroczyńca Roku” to największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Od 26 lat zbiera dobre praktyki na rynku i nagradza firmy za ich działania z zakresu odpowiedzialności społecznej. W ramach tegorocznej edycji nagrodzono firmy oraz fundacje korporacyjne za działania na rzecz kultury, edukacji, środowiska, zdrowia oraz pomoc społeczną niesioną razem z organizacjami pozarządowymi.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)