Obawa przed wirusem nie uzasadnia wypłaty z polisy

0
1801

Turyści, którzy zaplanowali wyjazd do Azji, a teraz chcą zrezygnować z obawy przed groźnym wirusem, nie dostaną pieniędzy z ubezpieczenia rezygnacji z podróży – przypomina „Rzeczpospolita”.

Aleksandra Leszczyńska, rzecznik prasowy Grupy AXA w Polsce, mówi gazecie, że ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu chroni tylko na wypadek zdarzeń losowych, które dotknęły ubezpieczonego lub jego bliskich. I tylko z tego powodu rezygnuje on z wycieczki. Mariusz Gawrychowski, rzecznik prasowy Europa Ubezpieczenia, wskazuje, że sama obawa przed zachorowaniem to niewystarczający powód, by ubiegać się o świadczenie z tytułu ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Jeśli natomiast podczas pobytu w Tajlandii klient poważnie zachoruje i będzie zmuszony przerwać podróż, to w ramach ubezpieczenia kosztów rezygnacji może otrzymać świadczenie w postaci zwrotu niewykorzystanych usług noclegowych czy biletów.

Więcej:

„Rzeczpospolita” z 24 stycznia, Katarzyna Wójcik „Podróżujący do Azji mogą stracić odwołując wyjazd ze względu na korona wirusa”:

https://www.rp.pl/…

 (AM, źródło: „Rzeczpospolita”)