Toyota Financial Services chce zaoferować polisy telematyczne

0
480

Toyota Financial Services (TFS) w Polsce, na wzór projektów Toyoty rozpoczętych na wysoko rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej, planuje rozpocząć prace związane z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych bazujących na telemetrii.

Wysokość składki, jaką płacił będzie użytkownik auta, zostanie uzależniona od jego stylu jazdy, czyli im ekonomiczniej będzie się poruszał, tym cena za ubezpieczenie pojazdu będzie niższa. Jako przykład TFS podało premiowanie jazdy hybrydową Toyotą w trybie „EV”. Toyota Financial Services rozważa też, aby w ten sposób wynagradzać kierowców za ekologiczną i bezpieczną jazdę.

– Zależy nam, aby oferować klientom dodatkowe benefity. Produkty na bazie telemetrii są coraz bliższe realizacji, także na naszym rodzimym rynku. Musimy jednak jeszcze chwilę poczekać na zmianę mentalności klientów w naszym kraju. Aby to zrobić, musimy im pokazać wymierne korzyści. Jeśli tylko Polacy, tak jak nasi zachodni sąsiedzi, bardziej otworzą się na tego typu technologię i będą chętni do udostępniania nam swojego stylu jazdy, to myślę, że już pierwsze produkty na bazie telemetrii jesteśmy w stanie zaoferować w przeciągu 18 miesięcy. Takie rozwiązania mogą poprawić zarówno kwestie związane z bezpieczeństwem, jak i ekologią, ale mogą też okazać się bardzo opłacalne dla klientów – mówi Bogdan Grzybowski, prezes zarządu Toyota Bank Polska.

(AM, źródło: MultiAN