Oferta komunikacyjna Europy i Compensy w Getin Banku

0
184

Getin Bank udostępnił ubezpieczenie komunikacyjne „Bezpieczniej z OC/AC” w kanałach elektronicznych: bankowości internetowej, mobilnej lub na infolinii banku. Ofertę opracowaną przez TU Europa we współpracy z Compensą można dopasować do potrzeb posiadacza pojazdu.

– Od kilku lat rozwijamy bankowość elektroniczną, dbając o proste i dogodne rozwiązania wspierające codzienne bankowanie. Zależy nam, aby czas poświęcony na załatwianie spraw w banku nie angażował nadmiernie klientów. Nasz market ubezpieczeniowy, który obejmował ubezpieczenia nieruchomości oraz podróży rozszerzyliśmy o możliwość zakupu polis OC i AC pojazdów – mówi Agnieszka Chorążewska-Wojtiuk, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych i Bancassurance Getin Noble Banku. – Wszystkie ubezpieczenia można nabyć przez 24 godziny na dobę, samodzielnie w aplikacji internetowej lub mobilnej oraz poprzez naszych konsultantów na infolinii – dodaje.

Ochronę w ubezpieczeniu „Bezpieczniej z OC/AC” zapewnia TU Europa we współpracy z Compensa TU.

– Na rynku bancassurance dynamicznie rozwija się sprzedaż ubezpieczeń stand alone, czyli niepowiązanych z produktami bankowymi. Europa obecnie oferuje partnerom bankowym ubezpieczenia turystyczne i nieruchomości. By zapewnić im bardziej kompleksową i konkurencyjną ofertę, zdecydowaliśmy się na jej rozszerzenie o ubezpieczenia komunikacyjne. To najczęściej kupowane przez klientów indywidualnych produkty majątkowe. W naszej ocenie uzupełnienie oferty bancassurance o polisy OC i AC pozytywnie wpłynie na sprzedaż w tym kanale oraz umocni wizerunek banku jako miejsca, w którym dostępna jest całościowa oferta ubezpieczeniowa – komentuje Marat Nevretdinov, prezes Europy Ubezpieczenia. Zastrzega jednocześnie, że obecnie jego firma nie planuje dystrybucji produktów komunikacyjnych w innych kanałach.

– Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo konkurencyjny i wymagający. Dlatego w tym przedsięwzięciu zdecydowaliśmy się na współpracę z doświadczonym partnerem ubezpieczeniowym: Compensa TU. Nasz partner będzie odpowiedzialny za proces likwidacji szkód oraz weźmie na siebie cześć ryzyka w modelu koasekuracji. Jestem przekonany, że razem dostarczymy klientom najwyższej jakości ochronę ubezpieczeniową i serwis o najwyższym rynkowym standardzie – dodajeMarat Nevretdinov.

Oferta dla posiadaczy i leasingobiorców

Ubezpieczenie komunikacyjne „Bezpieczniej z OC/AC” oferuje szeroki zakres ochrony pojazdu, kierowcy i pasażerów oraz preferencyjne składki przy bezszkodowej historii ubezpieczeń OC i AC. Ofertę można dopasować do potrzeb posiadacza pojazdu. Polisę mogą kupić właściciele lub współwłaściciele auta, a także użytkownicy pojazdu w leasingu.

Klient może rozszerzyć podstawowy wariant ochrony OC o opcje dodatkowe: AC, NNW, assistance, ubezpieczenie szyb. W ramach OC ubezpieczony otrzyma bezpłatnie Zieloną Kartę. W ramach AC można ubezpieczyć pojazdy do 15. roku użytkowania. Standardowa oferta przedstawiana jest w dwóch wariantach, które mogą być dodatkowo dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta (np. naprawa częściami oryginalnymi lub zamiennikami).

W ramach „Bezpieczniej z OC/AC” dostępne jest także assistance z holowaniem nawet do 1000 km i samochodem zastępczym do 21 dni oraz NNW z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł. Dostępne jest także ubezpieczenie szyb w pojeździe. Dzięki niemu właściciel pojazdu nie traci zniżek za bezszkodowy przebieg AC w razie szkody „szybowej”.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl