Ogródek działkowy wymaga odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej

0
422

W związku z rosnącym zainteresowaniem zakupem działek rekreacyjnych Wiener TU zwraca uwagę, że takie miejsce wypoczynku warto ubezpieczyć. Towarzystwa oferują polisy obejmujące ochroną altanki czy małe domki letniskowe na wypadek nagłych zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie czy uderzenie pioruna, mogących spowodować znaczne szkody materialne.

Można ubezpieczyć domek, który jest obiektem budowlanym w rozumieniu prawa budowlanego, co oznacza, że musi być trwale związany z gruntem i posiadać fundamenty.

– Musimy pamiętać, że jeśli nasza polisa zawiera ubezpieczenie od kradzieży, to opuszczając działkę, powinniśmy zabezpieczyć dom w taki sposób, by uniemożliwić dostanie się do środka bez użycia siły lub narzędzi – przypomina Agnieszka Włodarska-Poloczek, ekspert Wiener. Zaznacza, że polisa, która ochroni działkę, nie musi być droga. – Jeśli znajdziemy dobrze dopasowaną ofertę, to roczna składka może wynosić już kilkadziesiąt złotych. Oprócz tego dom letniskowy można ubezpieczyć – w ramach rozszerzenia – z polisy mieszkaniowej, którą już mamy – dodaje.

(AM, źródło: Wiener)