OVB zamienia biura na mieszkania, NAU wspiera dzieci, TUZ organizuje zbiórkę

0
1829

OVB organizuje pomoc dla osób przyjeżdżających do Polski z Ukrainy. Firma przeznacza środki na przystosowanie biur do zamieszkania i organizuje zbiórki. Z kolei zarząd i pracownicy Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej w geście solidarności z narodem ukraińskim postanowili wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które w tym momencie skupia swoje działania na pomocy dzieciom z Ukrainy.

Swoje warszawskie biuro przekazał do dyspozycji potrzebujących współpracownik OVB. Ze środków centrali wyposażane jest w meble i przedmioty niezbędne, aby przystosować je do codziennego życia. Zamieszka tam 8 osób: Olga z OVB Ukraina wraz z trzema koleżankami i ich dziećmi: 11-letnią Varią i Aliną, 13-letnim Nazarem i 4-letnim Tamirlanem. Natomiast dyrekcja OVB w Bytomiu w jednym z biur zamienionym na mieszkanie przyjęła już 7 osób. Kolejne są w drodze. Łącznie zamieszka tam 20 osób. Poza tym w trakcie przygotowania jest też 160-metrowy lokal, w którym zapewnione będzie mieszkanie dla potrzebujących. OVB i wielu jego współpracowników organizuje zbiórki i pomoc materialną dla uchodźców z Ukrainy. To początek akcji.

Z kolei NAU przeznacza 50 tys. zł dla Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które wszelkimi sposobami stara się pomóc dzieciom i młodzieży. Wspiera zarówno tych, którzy nie wydostali się do tej pory z zagrożonych terenów, jak i tych, którzy są już na terenie Polski. NAU rozpoczęła zbiórkę wśród pracowników, klientów, zaprzyjaźnionych firm. Informację o zbiórce udostępnia we wszystkich kanałach informacyjnych firmy. Pieniądze trafią bezpośrednio na konto SOS Wioski Dziecięce.

Firma wspiera również ukraińskie rodziny z dziećmi, które są już na terenie polskich miast. NAU podjęła współpracę ze sztabem kryzysowym koordynującym pomoc w 16 hotelach pracujących w ramach Fundacji Leny Grochowskiej, m.in. we Wrocławiu, Warszawie (3 hotele), Lublinie, Siedlcach, Pile, Żninie, Janowie Podlaskim i Łodzi. Podjęła też decyzję, by zaopatrzyć dzieci i młodzież w pomoce szkolne: zeszyty, kredki, flamastry, piórniki. Agencja chce pomóc także w korepetycjach z języka polskiego, zatrudniając nauczycieli dla ukraińskich dzieci.

Natomiast pracownicy TUZ Ubezpieczenia prowadzą zbiórkę najbardziej potrzebnych teraz rzeczy. Artykuły medyczne, higieniczne, żywność, koce, kołdry, śpiwory zbierane są w siedzibie towarzystwa przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie. W pomoc osobom z Ukrainy zaangażowani są również agenci, dla których uruchomiono specjalną infolinię po ukraińsku, aby wesprzeć wspólną komunikację.

(AM, źródło: TUZ, OVB, NAU)