PFR: Prawie 2,3 tys. podpisanych umów o zarządzanie PPK

0
376

Na nieco ponad tydzień przed zakończeniem pierwszej fali podpisywania umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) z tego obowiązku wywiązało się prawie 60% firm zatrudniających powyżej 250 pracowników.

„W tej chwili mamy już 2296 umów, jakie zawarły duże firmy z instytucjami finansowymi na prowadzenie u nich PPK. To już prawie 60% firm z pierwszej fali. Tempo podpisywania w ostatnich dniach szybkie” – poinformował na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Bartosz Marczuk.

Z kolei Paweł Borys, prezes PFR, zapytany o wielkość współczynnika partycypacji odparł, że „będzie duży rozstrzał od 20 do 80%”. Jego zdanie, średni wynik 40–50% na pierwszym etapie byłby bardzo dobry. „Wszędzie upowszechnienie tego typu programu zajmuje lata, a co dopiero w PL po historii OFE” – zaznaczył. Przyznał też, że zdarzają się przypadki zniechęcania do PPK przez pracodawców.

Przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników są zobowiązane do zawarcia umowy zarządzanie PPK do 25 października. Z kolei umowy o prowadzenie, w których będą już dane uczestników PPK, trzeba podpisać do 12 listopada.

(AM, źródło: Twitter, gu.com.pl)