UNIQA: Piotr Lipa zastąpi Jarosława Matusiewicza

0
794

Jarosław Matusiewicz odchodzi ze stanowiska wiceprezesa UNIQA. Jego następcą został Piotr Lipa, dyrektor zarządzający Pionu Pracowników, który na nowym stanowisku będzie odpowiadać za HR, kulturę organizacyjną i komunikację.

– Na początku połączenia UNIQA i AXA zobowiązałem się do pozostania w zarządzie UNIQA przez kolejny rok, aby wesprzeć organizację w trudnym czasie transformacji i trwającej fuzji operacyjnej. Dziś, dokładnie rok po udanej fuzji prawnej, moja misja dobiega końca – mówi Jarosław Matusiewicz.

Menedżer był związany z Grupą UNIQA od 2006 roku. Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód, od 2016 r. wiceprezesa polskich spółek UNIQA, a od 2017 r. do kwietnia 2021 r. – prezesa.

Jarosław Matusiewicz

– Dziękuję Jarkowi za te wszystkie lata ogromnego zaangażowania na różnych stanowiskach w UNIQA International. Szczególnie ważny był jego wielki wkład w transformację kultury UNIQA Polska w latach, w których pełnił funkcję prezesa, oraz jego przywództwo podczas procesu przejęcia i integracji AXA w Polsce. Jego ostatnim osiągnięciem było sprawne połączenie dwóch dużych organizacji – mówi Zoran Visnjic, przewodniczący rad nadzorczych spółek ubezpieczeniowych w Polsce.

– Dziękuję Jarkowi, że pozostał w zarządzie w czasie naszej największej transformacji i budowania zespołu. Jego wkład jest nie do przecenienia. Cieszę się, że pozostanie z nami jeszcze przez kilka miesięcy w roli doradcy zarządu i dokończy przekazywanie swoich dotychczasowych zadań – mówi Marcin Nedwidek, prezes UNIQA w Polsce.

Zarządzanie HR, kulturą organizacyjną i komunikacją przejmie Piotr Lipa, dyrektor zarządzający Pionu Pracowników, który dołączył do UNIQA w maju 2021 roku. Wcześniej był szefem HR w innej firmie ubezpieczeniowej, a także dyrektorem HR w bankach BNP Paribas Bank i Pekao. Współpracował również z kancelarią prawną.

Piotr Lipa jest absolwentem prawa, administracji i psychologii. Ukończył Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet SWPS. Ma stopień doktora nauk prawnych i uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata.

Odpowiedzialność za markę przejmie z kolei Mariusz Wójcik, obecny członek zarządu ds. bancassurance i programów partnerskich.

(AM, źródło: UNIQA)