Piotr Zadrożny oddaje stery w TUZ Ubezpieczenia

0
2448

Piotr Zadrożny złożył rezygnację ze stanowiska prezesa TUZ Ubezpieczenia. Funkcję tę będzie pełnił do końca maja. Ubezpieczyciel poinformował, że menedżer „po zrealizowaniu postawionych mu celów odchodzi do nowych wyzwań”.

Piotr Zadrożny był związany z TUZ Ubezpieczenia od wiosny 2016 roku. W czasie swojej prezesury wprowadził w firmie wiele zmian, od unowocześnienia systemów i procesów likwidacji szkód i obsługi klienta, po m.in. wprowadzenie do oferty szeregu nagradzanych produktów ubezpieczeniowych. Pod jego nadzorem TUZ rozszerzył też ofertę dla rynku ubezpieczeń korporacyjnych oraz rozwinął i unowocześnił sieć sprzedaży.

Piotr Zadrożny od blisko ćwierć wieku pracuje w branży finansowo-ubezpieczeniowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Citibanku, CitiInsurance i Metlife, w których pełnił funkcje członka zarządu i dyrektora ds. operacji i administracji w grupie. W Amplico Life był dyrektorem ds. optymalizacji procesów biznesowych, natomiast w Polskiej Izbie Ubezpieczeń zajmował stanowisko dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych zakładów ubezpieczeń.

Jego działalność została nagrodzona licznymi wyróżnieniami, takimi jak: „Menedżer Roku 2019”, tytuł przyznany przez „Gazetę Ubezpieczeniową”, „Menedżer Roku w Finansach” – nagroda Magazynu „Home&Market” (2020 i 2021), „Zasłużony dla Ubezpieczeń” – wyróżnienie PIU w 2021 r. oraz brązowy „Medal za Zasługi dla Rozwoju Ubezpieczeń”, przyznany w 2022 r. przez Prezydenta RP.

Piotr Zadrożny od listopada 2021 r. jest członkiem Komisji Rewizyjnej PIU, w której od 2023 r. sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego. Od czerwca 2017 r. do czerwca 2018 r., i ponownie od czerwca 2020 r. zasiada w Radzie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W czerwcu 2022 r. został wybrany jej przewodniczącym i  funkcję tę pełni do tej pory.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl