Platforma wellbeingowa nowym benefitem pracowniczym PZU Zdrowie

0
564

PZU Zdrowie wdrożyło platformę Wellmobile, ukierunkowaną na dobrostan psychiczny i zdrowy styl życia pracowników. Serwis to nowa forma benefitu, który uzupełnia obecną ofertę PZU Zdrowie dla pracodawców. Firmy mogą nabyć dostęp do platformy jako dodatek do pakietów opieki medycznej lub osobny produkt.

– Jako pierwszy operator medyczny oferujemy rozwiązanie mobilne ukierunkowane na dobrostan psychiczny i zdrowy styl życia. Skuteczne rozwiązania dbające o dobrostan pracowników powinny bazować na powszechnej dostępności – niezależnie od miejsca i czasu – oraz bazować na edukacji, motywacji i budowaniu zaangażowania. Jedynym z najważniejszym celów platformy Wellmobile jest profilaktyka zdrowia psychicznego i świadome wzmacnianie jednostki w tym obszarze. Zazwyczaj to nie gabinet lekarski, a przeglądarka internetowa  jest pierwszym miejscem, w którym szukamy odpowiedzi na pytania o nasze zdrowie. Z tą myślą stworzyliśmy platformę, która jest źródłem rzetelnej wiedzy i holistycznie adresuje kwestie wellbeingu – mówi Weronika Dejneka, wiceprezeska zarządu PZU Zdrowie i p.o. prezesa nadzorująca obszar usług cyfrowych, sprzedaży i produktów zdrowotnych.

Wellmobile to przestrzeń, w której użytkownicy znajdą merytoryczne treści dotyczące zdrowia w formie artykułów, podcastów i filmów. Treści zostały podzielone na kategorie: Zdrowie, Odżywianie, Aktywność fizyczna, Relacje, Dobrostan psychiczny, Rozwój i Relaksacja. Opracowali je eksperci PZU Zdrowie – lekarze, psychologowie, dietetycy i fizjoterapeuci. Planowany jest dalszy rozwój platformy, m.in. dodanie czatu ze specjalistą.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)