Polski Gaz TUW jeszcze poczeka na nowego szefa

0
587

Jacek Gdański nie będzie prezesem Polski Gaz TUW. Stanowiska tego nie obejmie też – przynajmniej na razie – jego poprzednik Zygmunt Kostkiewicz. Niepewna jest też przyszłość samego towarzystwa – informuje „Puls Biznesu”.

Gazeta dowiedziała się, że Jacek Gdański, pełniący dotychczas obowiązki prezesa Polski Gaz TUW złożył rezygnację i wycofał się z konkursu na to stanowisko. Według „PB” rezygnacja z rywalizacji miała być efektem sugestii Pawła Majewskiego, prezesa PGNiG, właściciela zakładu. Jedynym rywalem Jacka Gdańskiego w konkursie miał być poprzedni prezes, Zygmunt Kostkiewicz. Ze względu na braki formalne w jego zgłoszeniu, obecny konkurs zostanie unieważniony i rozpisany od nowa.

Według źródeł gazety, zawirowania kadrowe mają być pokłosiem rywalizacji o rynek reasekuracji. Polskiemu Gazowi zapewnia ją brytyjski broker RK Harrison, wybrany podobno bez konkursu. Jednak wkrótce może się to zmienić, gdyż do wejścia na polski rynek szykuje się jeden z potentatów rynku brokerskiego, Arthur J. Gallagher. Według osób zbliżonych do sprawy broker za pośrednictwem czeskiej Renomii, w której ma 30% udziałów, chciałby przejąć podmiot o dużym udziale sektorowym. Alternatywą byłoby uruchomienie oddziału, ale wówczas potrzebne byłoby pozyskanie „na szybko” dużych kontraktów. Jeden z informatorów „PB” twierdzi, że to właśnie Zygmunt Kostkiewicz pomaga Arthur J. Gallagher wejść do naszego kraju. Na czele oddziału brokera miałby stanąć jego bliski znajomy, Krzysztof Wasilewski. A w tle majaczy jeszcze fuzja Orlenu z Lotosem i PGNiG, które razem płacą 1 mld zł składek ubezpieczeniowych w skali roku. I to na nie ma chrapkę Polski Gaz TUW. Z nieoficjalnych doniesień „PB” wynika, że już wcześniej energetyczne spółki były zachęcane do ubezpieczenia się w towarzystwie, ale nie przyniosło to efektów. Co więcej, pojawił się plan połączenia Polski Gaz TUW z TUW PZUW.

Więcej:
„Puls Biznesu” z 4 czerwca, Magdalena Graniszewska, Karolina Wysota „Wraca spór o gazowy TUW”:
https://www.pb.pl/wraca-spor-o-gazowy-tuw-1118554

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here