Praktyczne aspekty przeprowadzania APK. Jak dopełnić formalności i jednocześnie zwiększyć zyski?

0
841

Agent ubezpieczeniowy ma obowiązek rozpoznania potrzeb klienta, który wynika z ustawy o dystrybucji ubezpieczeń przez dystrybutorów ubezpieczeń. Na pewno jesteś świadom tego obowiązku, ale czy wypełniasz go dobrze pod kątem formalnym i nie musisz obawiać się kontroli KNF? Czy znasz pozytywne aspekty wymogu APK i wiesz, jak wykorzystać je do zwiększenia zysków? Zapraszamy na szkolenie, na którym podpowiemy, jak to zrobić! 

Zwiększaj swoje kompetencje z Mapą Agentów 

Misją Mapy Agentów jest wspieranie dystrybutorów ubezpieczeniowych w każdej sferze zawodowej. Pomagamy budować markę osobistą, wspieramy sprzedaż i dostarczamy wiedzę branżową. Dlatego zrodził się pomysł organizacji szkoleń, które usprawnią pracę dystrybutorów ubezpieczeniowych. Takich, na które każdy będzie mógł sobie pozwolić – to koszt jedynie kilkudziesięciu złotych. Udało się nam to dzięki naszym strategicznym sponsorom! Promocyjną cenę najbliższego szkolenia „Praktyczne aspekty przeprowadzania APK” zawdzięczamy multiagencji ubezpieczeniowej Alwis&Secura, która również stawia bardzo duży nacisk na wsparcie swoich OFWCA i podnoszenie ich kompetencji. Za szkolenie zapłacisz jedynie 99 zł zamiast standardowej ceny 299 zł. Na jednym szkoleniu się nie skończy. Webinar na temat APK jest pierwszą częścią cyklu szkoleń, które dla Was przygotowaliśmy. Już niedługo poinformujemy Was o terminach kolejnych szkoleń: „Regulacyjny must have agenta” oraz „Aby kontrola była czystą formalnością”. 

Jak szkolenie realnie usprawni pracę agenta ubezpieczeniowego? 

Temat Analizy Potrzeb Klienta przewija się w branży nieustannie. W teorii wiemy, o co chodzi, ale w praktyce już bywa z tą wiedzą różnie. Niektórzy mają duże luki, jeśli chodzi o dokładną analizę ustawy, a jeszcze inni rozumieją prawo, ale nie potrafią tego skutecznie wdrożyć. Przypominamy, że nic nie zwalnia nas od przestrzegania prawa. Jako dystrybutor ubezpieczeń, dzięki udziale w szkoleniu zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci działać prawidłowo i skutecznie. Wiedza o prawidłowym przebiegu procesu APK pozwoli na sprawne dopełnienie formalności. Niestraszna będzie Ci kontrola KNF. 

Należy pamiętać, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego określa swoje stanowisko dotyczące ustawy, aby zwrócić szczególną uwagę na istotne zagadnienia dotyczące sposobu realizacji obowiązków. Pewnie słyszeliście już o wzmożonych kontrolach. Po co uczyć się na własnych błędach, jak można na cudzych! Poznane na szkoleniu przykłady „z życia”, z doświadczenia innych dystrybutorów ubezpieczeń, uchronią Cię przed popełnieniem błędów w Twojej pracy. Rozłożymy na czynniki pierwsze konkretne sytuacje i nieprawidłowości formalne, które zostały popełnione, aby zwrócić szczególną uwagę na to, co jest ważne.  

Przede wszystkim nie demonizuj APK i nie sprowadzaj go jedynie do żmudnego obowiązku. To również szansa na zbudowanie lojalnej sieci klientów, którzy będą ubezpieczać u Ciebie każdą sferę swojego życia. Musisz jedynie skutecznie uświadomić im potrzebę. Przełóż korzyści wynikające z APK na zwiększenie swoich zysków. Jak to zrobić? Tego właśnie między innymi dowiesz się na szkoleniu. 

Kto poprowadzi szkolenie? 

Prelegentem będzie Jakub Dziedzic – założyciel projektu JD Compliance, prawnik i certyfikowany Compliance Officer (ACO). Jakub aktywnie uczestniczył w pracach Polskiej Izby Ubezpieczeń w zakresie implementacji Dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń do polskiego porządku prawnego. Posiada również szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów bezpośrednio związanych z nadzorem ubezpieczeniowym, wdrażaniu rekomendacji i wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego. Na co dzień szkoli agentów ubezpieczeniowych i usprawnia ich pracę.  

Dlaczego warto?  

To nie jest kolejne szkolenie do odhaczenia. To szkolenie dla dystrybutorów ubezpieczeń, którzy naprawdę chcą wykorzystać APK do zwiększenia zysków i jednocześnie wykonywać ten obowiązek z należytą starannością formalną. Masz wystarczająco dużo na głowie, żeby jeszcze dodatkowo bać się kontroli KNF.  

Dzięki naszemu strategicznemu sponsorowi Alwis&Secura szkolenie możesz zakupić w promocyjnej cenie za jedyne 99 zł zamiast standardowej ceny 299 zł. Szkolenie kończy się krótkim testem sprawdzającym zdobytą wiedzę, na podstawie którego dostaniesz certyfikat oraz zaświadczenie odbycia szkolenia zawodowego.  

Wejdź na https://lp.mapaagentow.pl/szkolenie_apk, poznaj szczegóły i zakup szkolenie w promocyjnej cenie! 

A jeśli jesteś OFWCA Alwis&Secura, otrzymasz darmowy dostęp do szkolenia. Uzyskaj kod rabatowy od dyrektora Twojego oddziału. 

Beata Gorzula 
Mapa Agentów