PZU: 1500 biur agentów wyłącznych w Polsce

0
2097

Klienci mogą skorzystać z pomocy agentów PZU już w ponad 1500 placówkach. W ciągu dwóch lat liczba biur agentów współpracujących tylko z największym polskim ubezpieczycielem wzrosła o prawie połowę. To efekt przyjętej w 2017 roku strategii.

– Założyliśmy, że powiększymy liczbę biur o ponad 400. Zależało nam, by były dostępne zwłaszcza dla klientów w małych i średnich miejscowościach. Ten plan udało się zrealizować – mówi Paweł Surówka, prezes Grupy PZU. – Agenci z biurami są wielkim kapitałem i wizytówką PZU – podkreśla.

Placówki są dopasowane do potrzeb klientów. Wnętrza zostały zaprojektowane tak, by klienci czuli się w nich komfortowo. – W poczekalniach wielu placówek znajdują się ekspresy do kawy, a przy stanowiskach obsługi panele wygłuszające, które zapewniają dyskrecję w rozmowie z agentem – mówi Michał Świderski, dyrektor zarządzający do spraw sprzedaży detalicznej PZU.

Chcąc zadbać o odpowiednie standardy obsługi klienta, zakład regularnie organizuje szkolenia dla agentów. – Oprócz dzielenia się wiedzą, na bieżąco sprawdzamy jakość obsługi w placówkach, przeprowadzając tzw. badania tajemniczego klienta. W zeszłym roku osiągnęliśmy najwyższe w historii oceny w tym badaniu, co pokazuje profesjonalizm pracy i zaangażowanie wszystkich pracowników biur – dodaje Michał Świderski.

O spójny wizerunek biur agentów wyłącznych w sieci dba Grupa PZU. Każdy z agentów otrzymuje profesjonalną stronę internetową z wizytówką Google i mapą kierującą klientów pod drzwi samego biura. Dodatkowo klienci mogą wyszukać najbliższego agenta lub odział PZU dzięki intuicyjnej wyszukiwarce na stronie ubezpieczyciela.

Oprócz ponad 1500 punktów agentów wyłącznych PZU dysponuje jedną z największych w Polsce sieci własnych placówek, liczącą przeszło 400 oddziałów, w których klientów indywidualnych i biznesowych obsługuje prawie 3 tys. doradców.

(AM, źródło: PZU)