PZU Auto Ochrona Prawna także dla flot

0
361

PZU wprowadził dodatkowy wariant ubezpieczenia Auto Ochrona Prawna. Z oferty zapewniającej kierowcy dostęp do usług prawnych na terenie Polski i Europy mogą obecnie korzystać klienci indywidualni, flotowi oraz leasingowi. Dotychczas produkt był dostępny tylko dla tych pierwszych.

– Zawodowi kierowcy pokonują tysiące kilometrów rocznie, podróżując po polskich i europejskich drogach. Wszędzie mogą być narażeni na ryzyko zdarzenia, które będzie wymagało wsparcia prawnego. Z myślą o klientach flotowych PZU rozszerzył ubezpieczenie PZU Auto Ochrona Prawna o wsparcie prawne za granicą. Jest bardzo pomocne, gdy zajdzie konieczność dochodzenia swoich praw – tłumaczy Konrad Owsiński, dyrektor ds. Underwritingu Ubezpieczeń Komunikacyjnych PZU.

Dotychczas ubezpieczyciel oferował PZU Auto Ochrona Prawna (PAOP) tylko klientom indywidualnym. Produkt jest dostępny dla posiadaczy OC lub AC w PZU.

– Niesiemy pomoc tam, gdzie to możliwe. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić ubezpieczenie PZU Auto Ochrona Prawna również klientom flotowym. Oferujemy szybki i łatwy dostęp do usług prawnych na terenie Polski i Europy. Nasi konsultanci mówiący po polsku, angielsku i rosyjsku są gotowi do pomocy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w stresującej sytuacji, jaką bez wątpienia jest wypadek na drodze – dodaje Konrad Owsiński.

Ubezpieczenie PZU Auto Ochrona Prawna jest dostępne w dwóch wariantach: Komfort i Super. W obu przypadkach świadczenia gwarantowane obejmują telefoniczną poradę prawną i pośredniczenie telefonicznie w rozmowach na miejscu zdarzenia ze służbami ratunkowymi i policją, świadkami i innymi uczestnikami danej sytuacji. Ubezpieczenie pokrywa koszty opinii prawnych i udzielenia informacji prawnej oraz koszty wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego.

Decydujący się na wariant Super mogą liczyć na podwyższenie sumy ubezpieczenia oraz objęcie zakresem ochrony kosztów poniesionych w postępowaniu w związku z zatrzymaniem prawa jazdy.

(AM, źródło: PZU)