PZU i Polska Opera Królewska zapraszają na premierę

0
485

4 lipca w Teatrze Królewskim w Warszawie zostanie wystawiona „La serva pardona” Giovanniego Battisty Pergolesiego. To pierwsza premiera Polskiej Opery Królewskiej po przerwie związanej z pandemią. Mecenasem opery jest PZU.

– W ostatnich miesiącach w związku z zamknięciem teatrów wielu artystów nie mogło pracować. Tym bardziej się cieszę, że PZU może uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu, jakim jest premiera opery w Teatrze Królewskim w Warszawie. Wierzę, że dzięki otwarciu się instytucji kultury, poprawi się trudna w ostatnim okresie sytuacja artystów. PZU od lat troszczy się o polską kulturę i dokłada wszelkich starań, by  polscy twórcy mieli przestrzeń do ekspresji – mówi Marcin Stefaniak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

Na deskach Teatru Królewskiego zostanie wystawiona „La serva padrona” (Służąca panią) w reżyserii Jitki Stokalskiej, w wykonaniu solistów oraz Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona. Artystów poprowadzi Krzysztof Garstka.

– Wierzę, że przy wsparciu tak szacownego mecenasa kultury Polska Opera Królewska będzie mogła zrealizować jeszcze więcej znakomitych projektów artystycznych na scenach w stolicy, a także poza nią, umożliwiając obcowanie z kulturą wysoką i kształtując rozwój życia kulturalnego polskiego społeczeństwa. Jestem dumny i jednocześnie wdzięczny PZU za objęcie mecenatem naszej instytucji – dodaje Andrzej Klimczak, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej.

(AM, źródło: PZU)