PZU Lab zaprasza na konferencję Process Safety Management

0
1295

W dniach 18 i 19 października odbędzie się międzynarodowa konferencja szkoleniowa poświęcona zarządzaniu bezpieczeństwem procesowym (Process Safety Management, PSM). Spotkanie organizowane przez PZU Lab ma ambicję być wydarzeniem stwarzającym płaszczyznę dyskusji w zakresie wymiany doświadczeń i Dobrej Praktyki Inżynierskiej promowanej przez światowych liderów branży ubezpieczeniowej. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Konferencja będzie wydarzeniem edukacyjnym, mającym na celu przedyskutowanie postanowień dyrektywy SEVESO III oraz skutecznych wdrożeń elementów Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Procesowym.

PZU Lab wierzy, że poprzez wspólny wkład w rozwój standardów Dobrej Praktyki Inżynierskiej uda się udoskonalić System Zarządzania Bezpieczeństwem Procesowym w firmach, przyczyniając się tym samym do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia ryzyka awarii.

Spotkanie ma na celu stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń, będącej wsparciem dla osób zajmujących się tematyką bezpieczeństwa procesowego w zakładach przemysłowych.

Zaproszeni prelegenci są ekspertami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w audytowaniu i wdrażaniu PSM w największych zakładach chemicznych, petrochemicznych i energetycznych. Podczas konferencji głos zabiorą:

 • Ian Travers, ekspert z dwudziestopięcioletnim stażem w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem procesowym, m.in. jako pracownik Health and Safety Executive, lider komisji badań przyczyn poważnych incydentów, m.in. Buncefield, BP/Macondo, Deepwater Horizon
 • Catalina Wallis, Senior Risk Engineer OPC Swiss Re Corporate Solutions
 • Richard Craig, Head of Natural Resources Engineering Aon
 • Alastair Bird, Senior Risk Engineer Aon Global Risk Consulting
 • Nigel Cairns, Inżynier Oceny Ryzyka w Liberty Specialty Markets Londyn

Szerokie spektrum tematów

Podczas swoich wystąpień prelegenci przedstawią ideę zarządzania bezpieczeństwa procesowego, odpowiedzą na pytanie, dlaczego system ten nie jest tylko „opcją” w branży wysokiego ryzyka, a także zdefiniują istotę wsparcia zarządczego w Systemie Zarządzania Bezpieczeństwem Procesowym. Oprócz tego mówcy opowiedzą o zarządzaniu bezpieczeństwem procesowym w energetyce jądrowej, zarządzaniu zmianami w infrastrukturze i organizacji, wyzwaniach związanych z wdrożeniem PSM w organizacji oraz będą dyskutować na temat implementacji dyrektywy SEVESO w Polsce i na świecie.

Partnerem strategicznym konferencji jest Aon Polska.

Informacje organizacyjne

Aby wziąć udział w konferencji należy przesłać wiadomość na adres:

bgliszczynska@pzu.pl

W treści należy podać następujące informacje:

 • Nazwa firmy
 • Regon/NIP
 • Imię i Nazwisko
 • Numer telefonu
 • Adres email
 • Dane do faktury

Koszt uczestnictwa dla przedstawicieli zakładów z branży chemicznej, petrochemicznej i energetycznej to 2,5 tys. zł netto/osoba. Dla przedstawicieli pozostałych branż – prośba o kontakt w celu przedstawienia oferty.

Kontakt w sprawach udziału i współpracy partnerskiej:

Beata Gliszczyńska

+48 666 886 971

bgliszczynska@pzu.pl

(AM, źródło: PZU Lab)