PZU pomaga szpitalom w walce z koronawirusem

0
655

Kolejne 200 sztuk opasek życia – sprzętu analizującego kluczowe parametry życiowe pacjentów i alarmującego personel medyczny w przypadku zagrożenia życia – przekaże PZU szpitalom, w których leczeni są pacjenci chorzy na Covid-19. Pierwsze takie urządzenia trafiły do placówek w maju.

Opaski życia trafią teraz do dziesięciu szpitali w południowej i zachodniej Polsce – m.in. do  placówek we Wrocławiu, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Starachowicach i Raciborzu.

Opaska życia to certyfikowane urządzenie medyczne, które zdalnie analizuje kluczowe parametry życiowe pacjenta. Mierzy puls i temperaturę ciała oraz saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. W momencie kiedy spadają do krytycznych wartości, opaska uruchamia sygnał dźwiękowy i natychmiast alarmuje na specjalnym monitorze podglądowym personel medyczny.

Na początku maja PZU przekazał pierwszą partię opasek życia do szpitali, w których leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem. Na bazie tych doświadczeń z pierwszych miesięcy pandemii, opaski zostały zmodyfikowane – m.in. wyposażono je w dodatkowe funkcje, takie jak informacja o upadku, żeby jak najlepiej chronić pacjenta i spełniać oczekiwania oraz realizować potrzeby personelu medycznego.

Łączna wartość pomocy finansowej PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już 15 mln zł.

(AM, źródło: PZU)