PZU: Rusza program praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów

0
201

PZU uruchamia program praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów, którego hasłem jest „Praktyczna wiedza ma sens”. W ten sposób mogą oni zdobyć doświadczenie na początku kariery zawodowej i sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Aplikacje można składać do 17 kwietnia.

Na zainteresowanych czeka 70 ofert z różnych obszarów biznesowych firmy. W Warszawie i innych dużych miastach stażyści i praktykanci będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę, m. in. z zakresu IT, finansów, obsługi szkód i świadczeń, sprzedaży, HR, analizy biznesowej, zarządzania ryzykiem, obsługi prawnej, rozwoju aplikacji mobilnych, marketingu i CSR.

Grupa PZU to doskonałe miejsce na rozpoczęcie kariery zawodowej. Zależy nam, żeby dać taką szansę młodym i zdolnym ludziom. Będą mogli w praktyce sprawdzić swoją wiedzę, doskonalić umiejętności i zdobywać doświadczenie. Co ważne, za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie – mówi dyrektor Biura Zarządzania Kadrami PZU Anna Wardecka.

Programowi praktyk i staży w PZU będzie towarzyszyć kampania promocyjna, która jest kontynuacją działań employer branding realizowanych pod hasłem „Taka praca ma sens”. Jej bohaterami są pracownicy firmy.

Ambasadorami programu zostali Agata i Patryk, uczestnicy poprzednich edycji programów, którzy dziś z powodzeniem pracują w PZU. Aż 60% praktykantów i stażystów wiąże się z PZU na dłużej i pnie po szczeblach kariery. Mamy nawet dyrektora, który zaczynał jako praktykant – opowiada kierownik Zespołu Rekrutacji i Marki Pracodawcy PZU Anna Gaertig.

Praktyki rozpoczną się w lipcu i potrwają trzy miesiące. Mogą wziąć w nich udział studenci co najmniej drugiego roku studiów i absolwenci, którzy ukończyli wyższą szkołę nie później niż w ciągu roku.

Staże będą trwały od lipca do końca grudnia. Ta oferta jest skierowana do studentów od trzeciego roku studiów i dla absolwentów do dwóch lat od ukończenia studiów.

(AM, źródło: PZU)