PZU uruchamia pomoc w związku z zagrożeniem koronawirusem

0
1623

W związku ze stwierdzeniem w Polsce pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem PZU zaoferował swoją pomoc. Każda osoba (nie tylko klienci ubezpieczyciela) może bezpłatnie skonsultować się z lekarzem PZU Zdrowie, a także uzyskać fachowe informacje medyczne.

– Miarą naszej odpowiedzialności jako największego ubezpieczyciela w Polsce jest troska o zdrowie wszystkich Polaków i szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia. Dlatego w odpowiedzi na apel prezydenta Andrzeja Dudy lekarze PZU Zdrowie, jednego z największych prywatnych operatorów medycznych, będą bezpłatnie świadczyć pomoc wszystkim, którzy niepokoją się o swoje zdrowie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Wspólnie zaopiekujemy się zdrowiem Polaków – powiedział prezes PZU SA Paweł Surówka.

Jak podała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda zwrócił się do prezesa PZU z prośbą o udostępnienie specjalnej infolinii dla wszystkich potrzebujących. – Jestem za to ogromnie wdzięczny Grupie PZU, bo to jest duży ukłon i to jest bardzo potrzebne działanie, żeby była pewność tego, że ta konsultacja jest możliwa w każdej chwili, bez wychodzenia na ulicę, czyli bez kontaktowania się z innymi ludźmi, w razie, gdyby ktoś tym koronawirusem był w danym momencie zainfekowany – powiedział prezydent.

Pod numerem telefonu 22 505 11 88 każdy będzie mógł uzyskać poradę lekarską. Lekarz skonsultuje się z pacjentem telefonicznie lub przeprowadzi wideokonsultację.  

– Stawiamy na zdalne porady medyczne, ponieważ ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Nie wymagają od osób, które niepokoją się swoim stanem zdrowia, wizyty w przychodni, gdzie mogłyby zarażać innych. Dopiero po przeprowadzeniu konsultacji telemedycznej lekarz rozstrzygnie, czy konieczny jest kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i udanie się do szpitala chorób zakaźnych – wyjaśnia prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska.

Pod tym samym numerem telefonu każdy będzie też mógł uzyskać wiedzę na temat zagrożenia koronawirusem. – Zdajemy sobie sprawę, jak w sytuacji, która budzi niepokój, ważna jest rzetelna i fachowa informacja. Chcemy ją dostarczać – podkreśla Julita Czyżewska.

Prezes Paweł Surówka dodaje, że inicjatywa PZU ma być również wsparciem dla publicznej służby zdrowia. – Zdrowie Polaków jest dla nas najważniejsze. Podobnie jak ich spokój i poczucie bezpieczeństwa. Stąd nasza inicjatywa – dodaje.

O zidentyfikowaniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce poinformował 4 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef resortu zapewnił, że wszystkie procedury zadziałały prawidłowo. Zarażony pacjent przebywa w Zielonej Górze. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: PZU, Kancelaria Prezydenta)