PZU zaoferował pakiet komunikacyjny z opcją fachowego sprawdzenia używanego auta

0
579

W ramach nowej oferty pakietów komunikacyjnych PZU SA zaproponował kierowcom ubezpieczenie składające się OC, AC, NNW i PZU Pomoc w Drodze w modelu płatności abonamentowych. Dodatkowo, w ramach ostatniego elementu swojej propozycji zaoferował usługę fachowego sprawdzenia używanego auta przed jego zakupem.

W przypadku, gdy ubezpieczony samochód miał wypadek, PZU SA zlikwidował szkodę, a właściciel zdecyduje się na zakup innego auta na rynku wtórnym, w ramach assistance w wariancie Super może skorzystać z weryfikacji jego stanu technicznego przez eksperta. Usługa będzie dostępna niezależnie od tego, czy uszkodzone auto zostało naprawione, sprzedane czy oddane do kasacji.

– To innowacyjne rozwiązanie na rynku ubezpieczeniowym. Większość aut, które jeżdżą po polskich drogach, ma średnio około 11 lat. Kierowcy przy zakupie używanego pojazdu obawiają się, że może ono mieć ukryte wady, o których nie poinformuje sprzedawca, a większość z nas nie jest w stanie ich samodzielnie wykryć, nie mając specjalistycznej wiedzy czy sprzętu. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę i zapewnić fachową pomoc. Nasi eksperci sprawdzą wybrane auto w dowolnym miejscu w Polsce i przygotują dla klienta szczegółowy raport – podkreśla Tomasz Piekarski, dyrektor Biura Produktów Komunikacyjnych PZU.

Klient w raporcie otrzyma szczegółowe dane na temat interesującego go auta. Eksperci zweryfikują 200 punktów kontrolnych w wybranym pojeździe z rynku wtórnego. Sprawdzą m.in. zgodność numeru VIN z dokumentami, ocenią komorę silnika, w tym ślady wycieków, sprawdzą nalepki kontrolne, poziom płynów i oleju. Zmierzą grubość lakieru pod kątem przeprowadzonych napraw blacharsko-lakierniczych oraz ogólny stan karoserii. Zweryfikują również stan szyb pod kątem uszkodzeń oraz stan opon i obręczy kół, a także wnętrze pojazdu. Podczas jazdy testowej ocenią pracę silnika, układu wydechowego, występujące drgania i działanie kontrolek. W raporcie klient znajdzie także szczegółową dokumentację zdjęciową pojazdu, ewentualnych uszkodzeń. Eksperci oszacują także realną wartość auta i koszt napraw wykrytych uszkodzeń.

Kierowca, który zdecyduje się na pełen pakiet OC, AC, NNW i PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super płatny w abonamencie, może liczyć na ochronę od 75 zł miesięcznie. Ubezpieczenia można kupić za pośrednictwem serwisu mojePZU, infolinii, agenta lub w ponad 400 oddziałach zakładu w całej Polsce.

(AM, źródło: PZU)