PZU Zdrowie wdroży narzędzie skracające czas przygotowania opisów badań

0
732

Oprogramowanie usprawniające tworzenie opisów badań wesprze lekarzy radiologów PZU Zdrowie. Po pozytywnie ocenionej fazie pilotażu przeprowadzonego we własnej sieci diagnostycznej, operator medyczny zdecydował o udostępnieniu rozwiązania polskiego startupu upmedic swoim radiologom.

W trakcie 8-miesięcznego pilotażu radiolodzy sporządzili 5 tys. opisów badań. Ta próba wykazała optymalizację procesu o 80%, mierzonego liczbą kliknięć w trakcie przygotowania opisu.

PZU Zdrowie ma ponad 40 pracowni diagnostyki obrazowej i należy do największych tego rodzaju sieci w Polsce.

– Obecnie pracujemy nad tym, aby każdy lekarz, który chce usprawnić swoją pracę za pomocą inteligentnego edytora upmedic, miał taką możliwość. Przekonały nas do tego wyniki osiągnięte podczas pilotażu. Dzięki rozwiązaniu lekarze mogą wykonywać obowiązki szybciej, przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonej usługi, a pacjenci wcześniej otrzymują wyniki – mówi Monika Kukla, ekspertka PZU Zdrowie ds. Innowacji, koordynująca wdrożenie.

– Radiolodzy wyrażają uznanie dla upmedic, który ma rozbudowaną bazę słownictwa medycznego. Co więcej, doceniają, że nie jest to „gotowy, sztywny” produkt, ale dostosowuje się do indywidualnych potrzeb. Zespół upmedic jest niezwykle responsywny, zawsze gotowy do pomocy, rozwiązywania problemów i dopasowania narzędzia do preferencji lekarzy. Najlepszym dowodem na jego skuteczność jest fakt, że lekarze deklarują, że nie chcą wracać do poprzedniego sposobu pracy. Dodatkowo doceniają intuicyjność i wygodę użytkowania tego narzędzia – tak o opiniach lekarzy mówi Sonia Guźniczak, Manager Centrum Teleradiologii.

Oprogramowanie upmedic to inteligentny edytor tekstu wykorzystywany w procesie opisu badań obrazowych. Więcej na jego temat można znaleźć w artykule na portalu GU.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)