Crawford Polska: Nowoczesne technologie i urządzenia usprawniają likwidację szkód

0
725

We wpisie w serwisie LinkedIn Crawford Polska podaje przykłady wykorzystywanych przez siebie nowych technologii i wyspecjalizowanych urządzeń, dzięki którym firmie udaje się skrócić proces likwidacji szkód i zwiększyć jego efektywność.

Jako jeden z przykładów firma wskazuje wykorzystanie w swojej pracy drona DJI AIR 2S FLY MORE COMBO przez 8 pracowników posiadających licencję NSTS-01 w kategorii szczególna (docelowo w jego użyciu zostaną przeszkoleni wszyscy pracownicy wykonujący oględziny w terenie). Dron wspomaga pracowników terenowych podczas oględzin miejsca zdarzenia. Za pomocą bezzałogowych statków powietrznych można znacznie skrócić czas wielu oględzin, np. inspekcje uszkodzonej autostrady wykonane z wykorzystaniem drona będą trwały 2 godziny, a bez jego pomocy – 12 godzin. Ponadto takie urządzenia pozwalają zrobić oględziny w miejscach o utrudnionym dostępie, np. szkody na wysokościach, oględziny dachów. Użycie drona ma również szerokie zastosowanie w szkodach rolnych. Obrazy zarejestrowane przez kamerę drona pozwalają precyzyjnie ocenić straty spowodowane przez powódź, gradobicie czy inne szkody wielkopowierzchniowe.

Crawford Polska na swoim wyposażeniu posiada również kamerę termowizyjną, dzięki której może z powodzeniem likwidować szkody wyrządzone przez kuny i inne dzikie zwierzęta. Od 2023 roku wyposażenie firmy zostało również wzbogacone o miernik BRYMEN BM887. Jest to urządzenie, które wyróżnia się na tle standardowych multimetrów z możliwością pomiarów rezystancji izolacji z napięciami testu 50V-100V-250V-500V-1000V. Pomiar rezystancji izolacji pozwalana na przeprowadzenie diagnostyki silnika elektrycznego czy też falownika.

(AM, źródło: LinkedIn)