PZU Zdrowie wspiera medtechy

0
499

6 czerwca podczas międzynarodowej Konferencji AI & MEDTECH CEE odbyła się premiera czwartej edycji raportu „Top Disruptors in Healthcare”, przeglądu najbardziej innowacyjnych projektów z sektora medtech, które zmieniają przyszłość opieki zdrowotnej. PZU Zdrowie kolejny rok z rzędu zostało partnerem głównym konferencji oraz raportu.

W tegorocznej edycji zaprezentowano 151 startupów – 125 z Polski i 26 z Europy Środkowo-Wschodniej. Badania pokazują, że najwięcej startupów medycznych rozwija swoje rozwiązanie w sektorze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (60% badanych) oraz danych medycznych (38%). Najwięcej z nich dotyczy obszarów onkologii (17%) i kardiologii (17%). Wśród największych wyzwań wciąż znajdują się znalezienie inwestora (44%) oraz promocja i sprzedaż rozwiązania (35%). Najczęściej partnerami startupów są placówki medyczne (62% badanych).

– PZU Zdrowie od początku wspiera inicjatywę „Top Disruptors in Healthcare” i inwestuje w obszar innowacji. Z satysfakcją obserwujemy rozwój raportu, który obrazuje dynamikę całego rynku medtech w Polsce. Tegoroczne wyniki pokazują, że kierunki współpracy PZU Zdrowie ze startupami odpowiadają na rzeczywiste potrzeby pacjentów. Obecnie w naszych placówkach medycznych prowadzimy pilotaże rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, wspierających pracę lekarzy w zakresie diagnostyki m.in. w dziedzinie kardiologii – mówi Karolina Helmin-Biercewicz, członkini zarządu PZU Zdrowie odpowiedzialna za obszar doświadczeń pacjenta, marketingu, komunikacji, sponsoringu i ESG.

Celem raportu „Top Disruptors in Healthcare” jest wsparcie startupów medycznych w zakresie finansowania poprzez dostarczenie rzetelnych informacji o startupach medycznych, ich modelach biznesowych, osiągnięciach i potencjale, aby przyciągnąć uwagę inwestorów i instytucji biznesowych. 

Cały raport jest dostępny tutaj.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)