PZU Zdrowie wspiera polskie start-upy medyczne

0
285

Powstał pierwszy w Polsce przegląd innowacyjnych start-upów medycznych. Autorami raportu „Top Disruptors in Healthcare” są Polska Federacja Szpitali oraz Młodzi Menedżerowie Medycyny. PZU Zdrowie zostało partnerem głównym publikacji.

Raport stanowi wynik ponad półrocznych prac zespołu ekspertów, którzy zebrali i ustrukturyzowali wiedzę na temat 74 start-upów medycznych w Polsce. Wśród opisanych inicjatyw znalazły się m.in. firmy oferujące urządzenia do zdalnego monitorowania rehabilitacji, chorób płuc, takich jak astma czy POChP, telemedyczny stetoskop, algorytmy do oceny badań obrazowych  wspierające jakość i efektywność pracy lekarzy radiologów.

PZU Zdrowie jako partner główny publikacji współpracuje ze start-upami przy opracowywaniu rozwiązań obsługowych i medycznych dla swoich pacjentów, takich jak na przykład symptom checker do weryfikacji objawów i jak najlepszego dopasowania specjalizacji lekarskiej.

– Wizją PZU Zdrowie jest wyznaczanie standardów opieki zdrowotnej. Chcemy, aby nasze usługi odpowiadały na potrzeby pacjentów, dlatego cały czas śledzimy innowacyjne rozwiązania. Z najbardziej zaawansowanymi start-upami prowadzimy pilotaże lub wdrażamy ich pomysły. Moją ambicją jest nawiązać współpracę z licznymi przedsiębiorstwami i wspólnie odmieniać rynek opieki zdrowotnej w Polsce – komentuje Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Raport został zaprezentowany w trakcie konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2020” zorganizowanej przez portal Termedia na Zamku Królewskim. W trakcie panelu „Dane medyczne, AI i startupy w zdrowiu” specjaliści z obszaru innowacji medycznych dyskutowali m.in. na temat wspólnej strategii dotyczącej sztucznej inteligencji, współpracy między start-upami a podmiotami leczniczymi i dostępu do danych medycznych w celu rozwoju AI.

Więcej na temat konferencji na stronie internetowej „Gazety Ubezpieczeniowej”:

(AM, źródło: PZU Zdrowie)