PZU zwyciężył w konkursie na najlepszego ubezpieczyciela w Polsce

0
790

Rozstrzygnięto 9. edycję konkursu Instytucja Roku. W kategorii „Najlepszy Ubezpieczyciel w Polsce” kolejny rok z rzędu tytuł zdobył PZU.

Instytucja Roku to projekt skupiony na jakości obsługi klienta w sektorze bankowym oraz ubezpieczeniowym. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest ciągłe podnoszenie standardów jakości obsługi i budowanie satysfakcji klienta, a zarazem sprostanie stale rosnącym i zmieniającym się oczekiwaniom klientów. W przypadku ubezpieczycieli na nagrodę główną – tytuł „Najlepszego Ubezpieczyciela w Polsce” – składają się 3 kategorie:

  1. Najlepsza obsługa w placówce
  2. Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych
  3. Najlepszy zdalny proces zawierania polisy turystycznej

W pierwszej z kategorii zwyciężył PZU, wyprzedzając Nationale-Nederlanden i Wartę. Największy polski ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce także w pozostałych dwóch kategoriach. W kanałach zdalnych wyprzedził Europa Ubezpieczenia oraz Nationale-Nederlanden. Ten ostatni był również najpoważniejszym rywalem PZU w zakresie zdalnego zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego.

Poziom jakości obsługi klienta był weryfikowany przez realnych klientów zainteresowanych ofertą produktową, z jakiej najczęściej korzystają klienci. W 2023 r. było to ubezpieczenie nieruchomości oraz ubezpieczenie wyjazdu turystycznego. Dodatkowo weryfikacji poddano sprawność i przyjazność procesu związanego z zakupem ubezpieczenia wyjazdu turystycznego na urządzeniu mobilnym (smartfon).

9. edycja Instytucji Roku w sektorze ubezpieczeniowym objęła łącznie 13 towarzystw, a o tytuł „Najlepszego Ubezpieczyciela w Polsce” walczyło 10 z nich (warunkiem był udział we wszystkich trzech kategoriach). Zrealizowano 240 wizyt w oddziałach, agencjach wyłącznych i multiagencjach, wykonano 260 połączeń z infolinią, wysłano 260 zapytań e-mail oraz przeprowadzono 100 testów zakupu ubezpieczenia wyjazdu turystycznego.

(AM, źródło: Moje Bankowanie)