Unilink: Program szkoleniowy UniStarter teraz także dla doświadczonych agentów

0
526

Po wdrożeniu programu szkoleniowego UniStarter skierowanego do nowicjuszy w branży ubezpieczeniowej Unilink podjął decyzję o rozszerzeniu go o dwa formaty dla doświadczonych agentów.

W 2023 roku odbyły się trzy edycje UniStartera dla osób rozpoczynających przygodę ze sprzedażą ubezpieczeń.

– W zeszłorocznej edycji programu wzięło udział 86 uczestników, wypracowując blisko 4 mln zł przypisu składki. Wiemy również, że program UniStarter znaczenie ułatwił współpracującym z nami agentom zatrudnienie i wdrożenie nowych pracowników, i tym samym rozwój swojego biznesu. To spory sukces – powiedział Piotr Oleszczuk, koordynator projektu UniStarter oraz trener biznesowy Unilink.

Dotychczasowe edycje UniStartera wspierały: ERGO Hestia, PZU, Warta i wefox. Natomiast w 2024 r. partnerami programu są: Allianz, UNIQA i Unext. W tym roku początkujący agenci będą mogli wziąć udział w szkoleniach w kwietniu, lipcu oraz listopadzie w Hotelu Boss w Warszawie.

Nowe formaty

– Dostrzegliśmy potencjał UniStartera i postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę o nowe formaty skierowane do doświadczonych agentów, którzy chcieliby wzmocnić swoje umiejętności w sprzedaży ubezpieczeń, w których dotychczas się nie specjalizowali. Tym samym w kafeterii szkoleniowej dla agentów współpracujących z Unilink pojawiły się UniStarter Życie oraz UniStarter Biznes – wskazał Piotr Oleszczuk.

Razem z ERGO Hestią i PZU

W dniach 6–8 marca w hotelu Afrodyta w Radziejowicach odbyła się pierwsza edycja UniStartera Życie. W programie znalazła się m.in. sesja z trenerem Unilink, szkolenia z przedstawicielami zakładów ubezpieczeń oraz wystąpienie agenta ze spektakularnymi wynikami sprzedażowymi ubezpieczeń na życie i zdrowie, by uczestnicy programu mogli poznać praktyczne i skuteczne strategie sprzedaży.

– Formuła szkoleniowa została bardzo ciepło przyjęta przez agentów, zdecydowanie rozbudziliśmy ich apetyt „na życie”. Zapraszam zainteresowanych doradców na kolejne spotkanie szkoleniowe z cyklu UniStarter Życie, które odbędzie się już we wrześniu tego roku. Udział w tym programie to szansa na sporą dawkę praktycznej wiedzy, ale także integrację i inspirujące rozmowy w kuluarach – podkreślił Leszek Osiewacz, dyrektor zarządzający sprzedażą produktów zdrowotnych Unilink.

Partnerami cyklu życiowo-zdrowotnego są STUnŻ ERGO Hestia i PZU Życie.

Ubezpieczenia korporacyjne bez tajemnic

W maju i październiku tego roku agenci Unilink będą mieli również okazję wziąć udział w programie UniStarter Biznes. Zapewni on im wsparcie w aktywnym sprzedawaniu ubezpieczeń majątkowych i grupowych małym i średnim przedsiębiorstwom, a także korporacjom.

– Partnerami biznesowego cyklu UniStartera są ERGO Hestia i Compensa. Zaplanowaliśmy dwie tury spotkań szkoleniowych. Pierwsza odbędzie się w pod koniec maja, natomiast kolejna w październiku w Radziejowicach. Jestem przekonany, że to będzie kolejny sukces społeczności Unilink – dodał Piotr Oleszczuk.

(AM, źródło: Unilink)