Quantee wzmocni pozycję w Europie

0
762

Polski insurtech Quantee obsługuje obecnie ponad 20 klientów w ośmiu krajach na pięciu kontynentach. Wkrótce do tego grona ma dołączyć kolejny duży gracz – podał cashless.pl.

Serwis poinformował, że w najbliższych miesiącach insurtech zawrze kluczowe partnerstwo z dużym podmiotem europejskim. Firma nie zdradza jednak jego nazwy.

Znakiem rozpoznawczym Quantee jest jego platforma do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i algorytmów machine learning. Pozwala ona zakładom, brokerom czy insurtechom na precyzyjniejsze dopasowanie modeli taryfikacyjnych do profilu ryzyka i oczekiwań rynku. Klientami Quantee są m.in. Komisja Nadzoru Finansowego, InterRisk czy TUW „TUW”. 

W 2023 r. insurtech odnotował sześciokrotny wzrost przychodów ze sprzedaży licencji na swoje oprogramowanie. Poszerzył też portfolio o nowe narzędzia dla aktuariuszy, m.in. funkcję asystenta AI.

Więcej:

cashless.pl z 10 lutego, Ida Krzemińska-Albrycht „Quantee pracuje nad dużym kontraktem w Europie. Chwali się, że ma już ponad 20 klientów instytucjonalnych”

(AM, źródło: cashless.pl)