Rankomat: Na narty do Włoch z polisą kupioną w ostatniej chwili

0
206

Z raportu Rankomat wynika, że klienci porównywarki nabywający za jej pośrednictwem ubezpieczenie narciarskie na zagraniczny wyjazd najczęściej udawali się do Włoch. Jeśli zaś chodzi o zakup polisy, to jej nabycie najczęściej zostawiano na ostatnią chwilę, a najwięcej wyjeżdżających ubezpieczało się w ramach umów indywidualnych.

Włochy jako kierunek swojego wyjazdu wybrało 25% wyjeżdżających klientów rankomat.pl. Niewiele mniej (24%) wybrało się do Austrii czy Czech (22%). Sporadycznie wybierane były wyjazdy na narty do Francji, Szwajcarii i Gruzji.

67% narciarzy wybierało wyjazdy od 2 do maksymalnie 7 dni. 26% szusowało od 8 do 14 dni. Zakup ubezpieczenia zostawiany był na ostatnią chwilę. 39% wyjeżdżających klientów rankomat.pl kupiło ochronę na dzień przed podróżą. W dzień wyjazdu – 12%. Z kolei 41% wybrało polisę na od 2 do 7 dni przed wyjazdem. Tylko 8% postanowiło kupić polisę na więcej niż tydzień przed podróżą.

Prawie 1/3 wyjeżdżających ubezpieczała się samotnie. 21% zdecydowało się na polisę dla dwóch osób dorosłych. 28% stanowili rodzice z dziećmi, a 7% kupiono dla więcej niż dwóch osób dorosłych.

Średnia cena polisy w minionym sezonie narciarskim wyniosła 9,81 zł dziennie. Wśród najpopularniejszych kierunków najmniej za polisę płacili szusujący na Ukrainie (7,64 zł/dzień), a najwięcej we Włoszech (10,65 zł).

Każdego roku coraz więcej Polaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy narciarskie. Najczęściej wybieramy Włochy i Austrię, należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie, wybierając się na narty. Łatwo doznać wypadku na stoku, a koszty hospitalizacji i akcji ratunkowej w europejskich krajach potrafią zrujnować niejeden budżet. Nie powinniśmy sugerować się wyłącznie ceną. Ważny jest także zakres ubezpieczenia, który zapewni pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, NNW, OC. Na szczęście polscy narciarze są tego świadomi i coraz częściej decydują się na rozbudowane polisy – mówi Robert Pelczar, product manager rankomat.pl.

O raporcie

Raport „Podsumowanie sezonu zimowego” powstał na podstawie danych z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl. Pod uwagę zostały wzięte preferencje klientów wyjeżdżających na narty za granicę, którzy zdecydowali się na zakup polisy w okresie od 1 listopada 2019 r. do 29 lutego 2020 r.

(AM, źródło: Rankomat)