Razem możemy osiągać wielkie cele

0
747

Prawie 200 najlepszych agentów LGK & Viviamo świętowało ubiegłoroczne sukcesy sprzedażowe w łódzkim hotelu Ambasador Premium w sobotę, 11 stycznia 2020 r. Zaproszenie prezesa Jarosława Łonia przyjęli przedstawiciele zarządów towarzystw ubezpieczeniowych na czele z Piotrem Marią Śliwickim, prezesem ERGO Hestii; Justyną Wajs, członkiem zarządu EH; Anną Włodarczyk-Moczkowską, prezes Wiener; Agnieszką Wrońską, prezes LINK4; Anetą Podymą, prezes Unum; Jarosławem Piątkowskim, prezesem TUiR Warta; Rogerem Hodgkissem, członkiem zarządu Generali, i Piotrem Zadrożnym, prezesem TUZ Ubezpieczenia.

W swoim wystąpieniu prezes Jarosław Łoń podkreślał, że filarem sukcesu w branży ubezpieczeniowej jest partnerstwo.Pojedynczemu agentowi coraz trudniej sprostać wyzwaniom sprzedażowym, technologicznym i regulacyjnym. Razem możemy działać znacznie skuteczniej i osiągać wielkie cele – mówił prezes Łoń.

LGK, która powstała w 2001 r., i jej młodsza siostra – spółka Viviamo (2013) dały się poznać jako multiagencje prowadzone z pasją i zaangażowaniem, co przekłada się na systematyczny rozwój, zawsze zgodny z zasadami fair play. Pod rozpoznawalnym szyldem Viviamo Ubezpieczamy działa ponad 50 biur na terenie całego kraju. Podczas Kongresu ta liczba jeszcze się zwiększyła. Na pierwszą osobę, która zdecydowała się na dołączenie do Viviamo jeszcze w trakcie trwania Kongresu, czekała wyjątkowa nagroda w postaci samochodu.

Agenci prowadzący placówki Viviamo otrzymują wsparcie edukacyjne i marketingowe oraz dostęp do nowoczesnej porównywarki ofert towarzystw ubezpieczeniowych. W ofercie Viviamo znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, firmowe, życiowe, zdrowotne, turystyczne oraz rolne, a także produkty dedykowane przez TU tylko Viviamo.

Podczas Kongresu wystąpiło dwóch gości specjalnych. Pierwszym z nich była dr hab. Anna Wójcicka, prezes Warsaw Genomics, zaproszona przez Unum. Mówiła o najnowszych wynikach badań dotyczących wpływu analizy ludzkiego genomu na profilaktykę chorób nowotworowych. Okazuje się, że dzięki odpowiedniemu przebadaniu próbki krwi lub śliny można w przybliżeniu określić prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór oraz podjąć odpowiednie działania, które pozwolą wykryć chorobę na bardzo wczesnym etapie, kiedy wyleczalność jest niezwykle prawdopodobna. Wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem gości kongresowych.

Drugim gościem specjalnym był trener biznesowy Adam Kubicki. Jego dynamiczne i przepełnione humorem wystąpienie nosiło tytuł „Wzmocnij swój potencjał”. Prelegent analizował, czym różnią się ludzie odnoszący sukcesy sprzedażowe od tych, którym idzie w biznesie gorzej. Nakłaniał do tego, żeby świadomie podejmować decyzje i działać, zamiast wskazywać winnych swoich niepowodzeń gdzieś indziej i szukać usprawiedliwień dla bierności.

Najważniejszą częścią wieczoru było wręczenie nagród najlepszym agentom LGK i właścicielom placówek Viviamo. Swoje nagrody wręczyły też towarzystwa ubezpieczeniowe. Okolicznościowe upominki otrzymał również zarząd LGK & Viviamo. Potem wspólnie świętowano sukcesy.

Warto podkreślić wyjątkową wizualnie oprawę części tanecznej, ale przede wszystkim wspaniałą atmosferę całego Kongresu. Uwagę wielu przykuła też liczna reprezentacja płci pięknej po stronie zarządów zakładów ubezpieczeń w osobach Anety Podymy, Justyny Wajs, Anny Włodarczyk-Moczkowskiej i Agnieszki Wrońskiej.

Aleksandra E. Wysocka