Reso Europa Service skończyła 15 lat

0
397

Piętnaście lat temu, 20 października 2005 roku, Reso Europa Service została zarejestrowana jako podmiot zajmujący się sprzedażą ubezpieczeń oraz likwidacją szkód. Współzałożycielem firmy był Bronisław Woźnialis, który od początku pełni funkcję prezesa zarządu.

– Zakładając Reso, marzyliśmy o tym, aby robić coś, co ma sens i będzie potrzebne dla innych ludzi. Chcieliśmy stworzyć spółkę, która z jednej strony da nam pracę i pieniądze, a z drugiej pozwoli spełniać marzenia. Po 15 latach z satysfakcją mogę stwierdzić, że wiele udało nam się osiągnąć – powiedział Bronisław Woźnialis.

Pierwotnie spółka zatrudniała 4 osoby i współpracowała z towarzystwem ubezpieczeniowym ADB Reso Europa, od którego przyjęto nazwę przedsiębiorstwa. Od 2009 r. Reso Europa Service rozpoczęła ścisłą współpracę z łotewskim Balcia Insurance SE, na początku jako jego przedstawiciel zakładu, a następnie jako partner generalny w Polsce. Działalność w naszym kraju Balcia rozpoczęła od nietypowego produktu – ubezpieczenia turystycznego na terenie Białorusi i Rosji. Następnie w ofercie Reso pojawiło się cieszące się największą popularnością OC ppm., a po nim szereg pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych, takich jak Dom Pakiet i Biznes Pakiet.

W latach 2011–2015 spółka rozwijała swój biznes, zbierając ok. 80–90 mln zł przypisu rocznie. W kolejnych latach nastąpił dynamiczny rozwój – zarówno pod kątem przypisu (rekordowy wyniósł 340 mln zł w 2017 r.), jak i wielkości sieci sprzedaży, ilości zlikwidowanych szkód czy liczby zatrudnianych pracowników na terenie całej Polski.

Obecnie Reso jest największą wyłączną agencją ubezpieczeniową w Polsce, której w ciągu 15 lat zaufało ponad 4 miliony klientów i niemal 10 tysięcy pośredników ubezpieczeniowych.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną spółka nie organizuje żadnych uroczystości i wydarzeń. Świętowanie odbywa się wewnątrz firmy, a ściślej mówiąc – wewnątrz poszczególnych komórek organizacyjnych Reso.

– Respektujemy wszelkie obostrzenia, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Obchody jubileuszu 15-lecia Reso są bardzo nietypowe. Pracownicy nie opuszczają swoich codziennych miejsc pracy. Wszystko po to, aby nikogo nie narażać – powiedział Bronisław Woźnialis. – Pomimo pandemii chcemy cieszyć się tym dniem i dzielić się naszą radością z innymi. Dlatego zdecydowaliśmy wesprzeć Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka”, która jest na końcowym etapie budowy szkoły branżowej dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. 15 tys. zł na 15 lat to nasz kolejny wkład w budowę tej szkoły – dodał.

(AM, źródło: Reso)