Roszady kadrowe w światowych strukturach MetLife

0
183

15 października MetLife ogłosiło szereg zmian na stanowiskach kierowniczych. Obejmą one menadżerów zarządzających rynkami EMEA, Japonii oraz Ameryki Łacińskiej.

Wiceprezes wykonawczy oraz prezes na region Ameryki Łacińskiej Oscar Schmidt odejdzie ze stanowiska po 26 latach kariery w firmie. Z dniem 31 grudnia 2020 r. przestanie on pełnić obowiązki wiceprezesa, ale pozostanie w szeregach firmy do końca marca 2021 r., aby usprawnić realizację planowanych zmian w zarządzie.

– Przez ostatnie ćwierć wieku Oscar pomagał nam rozwijać firmę i jej działalność na rynkach Ameryki Łacińskiej, przyczyniając się do stworzenia kompleksowej oferty w całym regionie ‒ powiedział Michel Khalaf, prezes i dyrektor generalny MetLife. – Pod jego silnym przywództwem zyskaliśmy status największej firmy ubezpieczeniowej w Ameryce Łacińskiej – jest to wyróżnienie osiągnięte w sposób organiczny oraz za pośrednictwem licznych przejęć.

Ustępującego ze stanowiska zastąpi Eric Clurfain, wiceprezes wykonawczy, przewodniczący oraz prezes i dyrektor wykonawczy MetLife na rynek japoński, pod warunkiem uzyskania niezbędnych pozwoleń. Jego bezpośrednim przełożonym będzie Michel Khalaf.  

– Działając w sektorze ubezpieczeń od ponad dwudziestu lat, Eric zgromadził rozległe doświadczenie w budowaniu efektywnych zespołów i oddziałów firmy. Cechuje go również ogromne zaangażowanie na rzecz naszych partnerów i klientów ‒ podkreślił Michel Khalaf. – Od ponad dwóch lat jego silne ukierunkowanie zarówno na wyniki biznesowe, jak i na potrzeby klientów skutkowało zmianą kultury w Japonii i odnotowaniem solidnych wyników w ramach realizowanej przez nas strategii Next Horizon. Jestem przekonany, że pod jego skrzydłami region Ameryki Łacińskiej pozostanie motorem napędowym do dalszego rozwoju MetLife.

W trakcie kariery zawodowej Eric Clurfain pracował w różnych środowiskach i realizował rozliczne obowiązki z zakresu przywództwa strategicznego. Przed objęciem dotychczasowego stanowiska był on dyrektorem na region EMEA, nadzorującym 25 rynków z obszarów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wcześniej piastował funkcję dyrektora regionalnego na obszar Europy Środkowo-Wschodniej, a jeszcze wcześniej był dyrektorem naczelnym MetLife na rynek turecki. We wcześniejszych okresach kariery zawodowej w AIG/Alico Clurfain mieszkał i pracował w Ameryce Łacińskiej.

Opuszczone przez niego stanowiska obejmie Dirk Ostijn, kierownik ds. regionu EMEA, pod warunkiem uzyskania niezbędnych pozwoleń. Jego bezpośrednim przełożonym będzie wiceprezes wykonawczy Kishore Ponnavolu piastujący funkcję prezesa regionalnego na rynki azjatyckie.

– Dirk z powodzeniem kierował naszą działalnością w regionie EMEA, który stanowi wymagające środowisko operacyjne ‒ powiedział Michel Khalaf. – Pod jego przywództwem zespół działający w regionie EMEA wypracował silną pozycję dzięki szeregowi nowych możliwości biznesowych, ukierunkowaniu na wydajność i zastosowaniu zróżnicowanego modelu działalności na ponad 25 rynkach. Jestem pewien, że jego wzorowe przywództwo, dogłębna wiedza na temat ubezpieczeń oraz pasja w kontaktach z klientami zostaną świetnie przyjęte i docenione przez zespół japoński.

Działając w branży od ponad trzydziestu lat, Dirk Ostijn zgromadził rozległe doświadczenie z zakresu ubezpieczeń na życie, w tym w obszarze produktów, finansów, działań operacyjnych, obsługi klienta i technologii. Przez ponad dekadę zarządzał również operacjami z zakresu pośrednictwa ubezpieczeniowego, pełniąc funkcję dyrektora głównego w Belgii oraz piastując funkcje regionalne, takie jak dyrektor finansowy czy kierownik ds. inicjatyw strategicznych. 

Z kolei dotychczasowe funkcje Dirka Ostijna przejmie Nuria Garcia, starsza wiceprezes i zastępca dyrektora ds. regionu EMEA. Jej bezpośrednim przełożonym będzie Michel Khalaf.

– Nurię cechuje silne ukierunkowanie na rozwój działalności i budowanie relacji partnerskich, a także pasja w kontaktach z klientami ‒ powiedział Michel Khalaf. – Jest bardzo skuteczną liderką, która potrafi budować porozumienie pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami w obrębie poszczególnych podmiotów, stanowisk i rynków. Jej przywództwo odegrało istotną rolę w kontekście osiągania wysokich wyników z działalności w regionie, dlatego wierzę głęboko, że jej doświadczenie będzie w dalszym ciągu przyczyniać się do rozwoju firmy.

Nuria Garcia posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dystrybucji, marketingu, działalności operacyjnej i finansach w regionie EMEA, które zgromadziła w pracy dla MetLife i GE.

– Wszystkie wymienione zmiany odzwierciedlają nie tylko nasze zaangażowanie w rozwój talentów i planowanie sukcesji, ale także fakt, że posiadamy szeroką ławkę liderów gotowych do natychmiastowego objęcia wyższych stanowisk i zapewnienia wartości klientom i udziałowcom ‒ podsumował Michel Khalaf.

(AM, źródło: PAP MediaRoom)