Rower na raty z ubezpieczeniem Link4 od kradzieży

0
531

Trwa druga edycja wspólnej oferty Credit Agricole i Link4, w ramach której rowerzyści mogą rozłożyć zakup roweru na raty, a dodatkowo otrzymują roczne ubezpieczenie sprzętu na wypadek kradzieży.

– Kradzieże rowerów są niestety powszechnym problemem. Z obawy przed utratą nowego roweru często nie chcemy przeznaczyć większej kwoty na jego zakup – tłumaczy Mieczysław Putkowski, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych Credit Agricole.

We wspólnej ofercie każdy, kto sfinansuje zakup roweru kredytem ratalnym banku, może otrzymać od Link4 roczne ubezpieczenie sprzętu, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Propozycja dotyczy każdego roweru zakupionego na raty, niezależnie od jego ceny.

– Wspólną ofertę przygotowaliśmy już rok temu i widzimy, że klienci chętnie z niej korzystają. Liczymy, że podobnie będzie w tym roku – zauważa Mariusz Rosa, dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Innowacji Link4. – Nasze ubezpieczenie obejmuje przypadki utraty roweru w wyniku kradzieży z włamaniem i kradzieży zwykłej, pod warunkiem jednak, że rower był zabezpieczony łańcuchem, linką stalową lub kłódką szeklową, czyli popularnym U-lockiem – dodaje.

Ochrona zadziała także w sytuacji rabunku roweru, czyli jego utraty w związku z użyciem siły lub groźby jej natychmiastowego użycia, albo doprowadzenia do stanu nieprzytomności lub bezbronności ubezpieczonego. Ubezpieczenie roweru przy jego zakupie nie wymaga żadnych dodatkowych formalności.

Jeśli dojdzie do kradzieży – także na ulicy, np. z parkingu pod domem lub biurem – Link4 wypłaci świadczenie równe wartości roweru w chwili zakupu. Klient powinien niezwłocznie zgłosić kradzież na policji i do ubezpieczyciela. Oferta jest dostępna u partnerów ratalnych banku Credit Agricole.

(AM, źródło: Link4)