Rusza platforma pożyczkowa Cash

0
654

PZU i Alior Bank uruchomiły portal internetowy Cash, który zapewnia pracownikom szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek spłacanych z pensji. Z portalu już korzystają pracownicy PKP Telkol, spółki z Grupy PKP, która jako pierwsza rozpoczęła współpracę z Cash. Portal jest już dostępny także dla innych pracodawców.

– Rozpoczynamy działalność na szeroką skalę. Po udanym zakończeniu pilotażowej fazy, gdy możliwość korzystania z pożyczek zaoferowaliśmy pracownikom spółek z Grupy PZU, otwieramy się na współpracę z innymi firmami. Pierwszą jest PKP Telkol, spółka z Grupy PKP. To szczególny wyraz troski o pracowników – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA.

– Udostępnienie tak unikalnej platformy pożyczkowej odpowiada na aktualne potrzeby klientów. Pokazuje też, że Alior Bank, będący częścią Grupy PZU, tworzy unikalne rozwiązania i w ten sposób dyktuje trendy na finansowym rynku – mówi Iwona Duda, wiceprezes kierująca pracami zarządu Alior Banku.

Za pośrednictwem internetowego portalu Cash zatrudnieni na umowę o pracę mogą uzyskać niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel. Maksymalna kwota pożyczki to 50 tys. zł. Może być ona przyznana na okres od 3 do 36 miesięcy. Koszt pożyczek oferowanych przez Alior Bank na portalu Cash wynosi np. mniej niż 5 zł miesięcznie za każdy pożyczony 1 tys. zł, jeśli spłata odbywa się w 18 lub więcej ratach. 

– Stawiamy na zdalność i maksymalne ograniczenie formalności. Pracownicy nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, ponieważ o to dba ich pracodawca – wyjaśnia Weronika Dejneka, prezes spółki zarządzającej portalem Cash.

Proces jest w pełni zdalny – od wypełnienia wniosku online, aż do podpisania umowy poprzez wiadomość SMS. Z pożyczki można skorzystać z domu. Pracownik otrzymuje pieniądze następnego dnia roboczego po podpisaniu umowy. Raty są automatycznie potrącane z wynagrodzenia.

– Cash jest dla pracodawców sposobem na zyskanie większej atrakcyjności na rynku pracy. Oferując pracownikom dodatkowe korzyści, mogą utrzymać tych, na których im najbardziej zależy i zdobyć nowych – dodaje Weronika Dejneka.  

Cash oferuje pracodawcom wsparcie przy uruchamianiu i obsłudze platformy. Obejmuje ono szkolenia dla działów płac, materiały informacyjne dla pracowników i kompleksowy bieżący serwis.

– Portal Cash to nowa linia biznesowa i świetny przykład wykorzystania synergii w ramach Grupy PZU. Współpraca z bankami jest jednym z naszych strategicznych priorytetów. Rozszerzamy ją, by jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów – podkreśla Małgorzata Sadurska.

PKP Telkol to spółka świadcząca specjalistyczne usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe dla sektora kolejowego.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: PZU)