Ruszyły zapisy do III edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej

0
934

14 lutego rozpoczęły się zapisy w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej. Wydarzenie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Unilink, a partnerem wyłącznym Signal Iduna, to inicjatywa mająca na celu edukację ubezpieczeniową młodzieży, szerzenie świadomości ubezpieczeniowej, a także promowanie agentów wśród lokalnych społeczności.

– Jako lider rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego czujemy się odpowiedzialni za DBAnie nie tylko o zabezpieczenie naszych klientów od możliwie wielu ryzyk, ale także o szeroką edukację ubezpieczeniową. Olimpiada wiedzy dla młodzieży szkolnej idealnie wpisuje się w realizację tego celu. A jej rosnąca popularność skłoniła nas do organizacji kolejnej, już trzeciej edycji. Wspólnie z naszymi agentami, najlepszymi ambasadorami projektu, uczymy praktycznych aspektów ubezpieczeń i pokazujemy, w jak wielu sytuacjach życiowych ubezpieczenia są przydatne. Bardzo dziękuję Signal Iduna za zaufanie i cykliczne partnerstwo w tym jakże ważnym dla wszystkich przedsięwzięciu – mówi Aleksandra Friedel, prezeska zarządu Unilink.

– Budowanie świadomości ubezpieczeniowej wśród młodzieży jest niezwykle ważne. Dzięki Olimpiadzie młodzi ludzie zdobywają praktyczną wiedzę, która może się przełożyć na poprawę jakości ich codziennego życia. Dlatego też wspieramy tę inicjatywę. Cieszymy się z dużego zainteresowania Olimpiadą i tego, że jesteśmy partnerem głównym i wyłącznym wydarzenia organizowanego przez Unilink – komentuje Ewa Dąbrowska, wiceprezeska zarządu Signal Iduna.

Zwycięzcami Olimpiady zostaną trzy osoby, które spośród laureatów III etapu udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. Na zwycięzców czekają nagrody:

  • I miejsce – smartwatch Apple
  • II miejsce – słuchawki Apple AirPods
  • III miejsce – głośnik JBL

Każdy ze zwycięzców otrzyma także polisę NNW szkolnego „Nowa Klasa” oferowaną przez Signal Iduna. Dodatkowo, szkoła, która zgłosi najwięcej podopiecznych do udziału w olimpiadzie, otrzyma sportowe nagrody.

Olimpiada wspiera uczniów

Olimpiada została zgłoszona do Kuratoriów Oświaty w całej Polsce w zakresie ogólnopolskich olimpiad wiedzy. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, zwycięzca/y olimpiady z tego województwa będą mogli ubiegać się o dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Przebieg i rejestracja

W rywalizacji mogą brać udział wszyscy uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych. Olimpiada podzielona jest na trzy etapy. Każdy z nich odbędzie się w formie testu online. Rejestracja do udziału w rywalizacji potrwa do 15 marca.

Pierwszy etap odbędzie się 26 marca. Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do udziału w szkolnej olimpiadzie na stronie Unilink.

Na stronie olimpiady zostały udostępnione także materiały edukacyjne dla młodzieży.

Więcej na temat poprzednich edycji Olimpiady.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl