SIGNAL IDUNA stawia na rozwój ubezpieczeń zdrowotnych!

0
1261

Ubezpieczenia zdrowotne to jeden z najpopularniejszych benefitów zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grupowych. To kluczowy element gwarantujący dostęp do kompleksowej opieki medycznej dla społeczeństwa.

Wraz z postępem technologii i zmieniającymi się potrzebami pacjentów ubezpieczenia zdrowotne stale ewoluują. Dlatego mówiąc o trendach w rozwoju, powinniśmy zacząć od telemedycyny, która rozkwitła w pandemii i nadal jest bardzo popularna.

Telemedycyna

Telemedycyna stała się nieodłącznym elementem ubezpieczeń zdrowotnych. Pacjenci mogą teraz konsultować się z lekarzem online, uzyskiwać porady zdalne, a nawet otrzymywać receptę na leki bez wychodzenia z domu.

To nie tylko zwiększa dostępność do opieki zdrowotnej, ale także zapewnia oszczędność czasu oraz eliminuje konieczność fizycznego odwiedzania placówek medycznych, co było i jest szczególnie ważne w okresach wzmożonych zachorowań.

Personalizacja

Kolejny trend, o którym należy wspomnieć, to personalizacja ubezpieczenia zdrowotnego pod potrzeby ubezpieczonego. Nowoczesne ubezpieczenia zdrowotne to takie, które są szyte na miarę oczekiwań klienta. W SIGNAL IDUNA coraz bardziej skupiamy się na dopasowywaniu zakresów, uwzględniając indywidualne potrzeby pacjentów. To oznacza, że klienci mogą dostosować swoje polisy, wybierając opcje odpowiadające ich stylowi życia, historii zdrowotnej i preferencjom terapeutycznym.

Ten trend jest także coraz bardziej widoczny w ubezpieczeniach zdrowotnych przeznaczonych dla pracowników firm. Wśród pracodawców świadomość tego, jak ważnym benefitem jest opieka zdrowotna, stale rośnie.

Zdrowy tryb życia

Zwiększone zapotrzebowanie na ubezpieczenia zdrowotne związane jest także z kolejnym trendem na rynku, jakim jest chęć dbania o zdrowy tryb życia. Towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach dodatków coraz częściej wprowadzają programy wellness, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Najczęściej obejmują wiele badań profilaktycznych i dedykowane programy profilaktyczne skierowane do określonych grup społecznych.

Takie inicjatywy nie tylko motywują do dbania o zdrowie, ale stanowią też inwestycję w przyszłość, prowadząc do obniżenia ryzyka chorób i kosztów leczenia. Ponadto coraz większą wagę przykłada się również do zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W tym przypadku duże znaczenie mają dodatki do ryzyka podstawowego w ubezpieczeniu zdrowotnym, tj. opieka psychologiczna.  

Aplikacje mobilne

Kolejnym trendem, który wynika z oczekiwań ubezpieczonych, jest potrzeba korzystania z intuicyjnych narzędzi opartych na nowych technologiach przy umawianiu wizyt, wyszukiwaniu wolnych terminów czy lekarzy.

Dlatego aplikacje mobilne, które pomagają w wyszukaniu terminu, są bardzo pożądane przez ubezpieczonych. Dzięki temu ubezpieczony nie musi dzwonić na infolinię, tylko w łatwy sposób wyszukuje termin online i dokonuje rezerwacji.

W SIGNAL IDUNA stale śledzimy rozwijające się trendy i dopasowujemy produkty zdrowotne, tak żeby były skrojone pod aktualne potrzeby ubezpieczonych. Stawiamy na dalszy rozwój w zakresie obsługi, ponieważ doskonale wiemy, jak ważna jest dynamika dostosowania się do zmieniającej się rzeczywistości. Naszym celem jest poprawa jakości życia i bezpieczeństwa zdrowotnego dla wszystkich ubezpieczonych.

Po informacje na temat ubezpieczeń zdrowotnych SIGNAL IDUNA zapraszam na naszą stronę internetową:signal-iduna.pl/

Beata Rosiak
dyrektorka Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych w SIGNAL IDUNA