SPBUiR: Kongres Brokerów przełożony na maj przyszłego roku

0
802

Analiza aktualnej sytuacji prawnej oraz wyniki konsultacji przeprowadzonych z partnerami i środowiskiem brokerskim skłoniły Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych do kolejnego przesunięcia daty XXIII Kongresu Brokerów. Zarząd SPBUiR na posiedzeniu 12 maja zdecydował, że tradycyjne spotkanie odbędzie się w maju 2021 roku. Wstępny termin został ustalony na 26–28 maja.

Stowarzyszenie poinformowało również, że w październiku rozpoczną się przygotowania do Kongresu. Organizacja planuje spotkania, aby wspólnie uzgodnić główne tematy i założenia merytoryczno-organizacyjne wydarzenia. „Czas, który pozostał do majowego Kongresu, chcemy wykorzystać na rozszerzenie form współpracy zarówno z brokerami, jak i z naszymi partnerami z rynku ubezpieczeń. Zrobimy wszystko, aby nie był to czas stracony” – podało SPBUiR.

Dokonane rezerwacje są aktualne.

Jest to kolejne przesunięcie daty XXIII Kongresu Brokerów. W marcu, po ogłoszeniu pierwszych ograniczeń związanych ze stanem epidemii koronawirusa, zarząd Stowarzyszenia przełożył termin organizacji imprezy na 7–9 października 2020 r.

Kongres PIU także w 2021 roku

Wcześniej na przełożenie swojego VIII Kongresu oraz obchodów 30-lecia działalności zdecydowała się Polska Izba Ubezpieczeń. Zagrożenie koronawirusem spowodowało, że w marcu zarząd PIU podjął decyzję o przeniesieniu tegorocznego Kongresu na 23–24 września 2020 r. 21 kwietnia Izba poinformowała jednak, że ze względu na niepewność co do sytuacji epidemicznej w drugiej połowie roku i wynikającą z niej troskę o zdrowie uczestników wydarzeń przez nią organizowanych, podjęła decyzję o przełożeniu VIII Kongresu na 5–6 maja 2021 r.

Artur Makowiecki
news@gu.home.pl