Warta: Anna Świderska członkiem zarządu obu towarzystw

0
2105

Rada nadzorcza TUiR Warta oraz TUnŻ Warta powołała do zarządu spółek Annę Świderską. Obejmie ona stanowisko z dniem 1 lipca, zastępując Witolda Walkowiaka.

– To była niezwykła przyjemność pracować z Witoldem Walkowiakiem, doświadczonym specjalistą w dziedzinie finansów ubezpieczeniowych. Serdecznie dziękuję mu za te lata wspólnej pracy, które poświeciliśmy m.in. na skuteczne przekształcanie Warty w silną, nowoczesną i wiodącą grupę ubezpieczeniową w Polsce. Zasługi Witolda w osiągnięciu tego rezultatu są nie do przeceniania. Jestem także pełen uznania dla jego osiągnięć na polu wzmacniania rynku ubezpieczeń w Polsce – powiedział Jarosław Parkot, prezes zarządu obu towarzystw Warty. – Gratuluję jednocześnie Annie Świderskiej. To bardzo dobra informacja, że do zarządu Warty dołącza osoba o tak bogatym doświadczeniu i wiedzy, dokładnie znająca naszą organizację. Jej dotychczasowe osiągnięcia, jak również skuteczność w zarządzaniu jednym z kluczowych zespołów, potwierdziły, że idealnie pasuje do roli wiceprezesa zarządu Warty. Jestem pewny, że jej zaangażowanie pomoże nam w dalszym umacnianiu pozycji Warty na rynku – dodał.

Anna Świderska w zarządzie będzie odpowiedzialna za Pion Finansów, w tym m.in. za działalność inwestycyjną, sprawozdawczość, kontroling, podatki, zarządzanie ryzykiem, księgowość i administrację.

Anna Świderska posiada niemal 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek. Swoją karierę zaczynała w firmie Arthur Andersen, gdzie m.in. zajmowała się audytem spółek z branży ubezpieczeniowej. Od 18 lat związana jest z polskimi spółkami grupy Talanx. Pełniła w nich m.in. funkcję dyrektor zarządzającej, CFO, doradcy zarządu i głównej księgowej. Wraz z połączeniem HDI i Warty objęła stanowisko dyrektor zarządzającej odpowiedzialnej za Departament Rachunkowości Finansowej. Pracując w HDI i Warcie, zrealizowała liczne, strategiczne projekty, głównie w obszarze finansów oraz M&A. 

(AM, źródło: Warta)