Starter24: Branża car assistance stopniowo wraca do normalności

0
488

W większości krajów europejskich branża assistance samochodowego stopniowo wraca do normalności – wynika z cotygodniowego raportu o stanie usług assistance samochodowego i zapewnienia mobilności w całej Europie, przygotowanego przez Starter24 na podstawie danych pochodzących z sieci ARC Europe Group.

Z raportu wynika, że w całej Europie odnotowywane jest zmniejszenie tempa spadku zdarzeń i spraw assistance od -10 do -30% r/r. Węgry są jednym z ostatnich krajów, w którym przywrócona została normalna praca call-center i usług podstawowych. Prognozy w Niemczech zakładają 13% spadek wolumenu w maju, a w Wielkiej Brytanii liczba zdarzeń osiągnęła już prawie standardowy poziom. Starter24 radzi, aby przed wyjazdem zagranicznym sprawdzić, jakie zasady obowiązują w danym kraju. Dla przykładu podróżujący do Austrii z sąsiednich krajów powinni posiadać certyfikat poświadczający o negatywnym wyniku testu na COVID-19, nie starszy niż 4 dni.

Autorzy raportu wskazują, że obecnie nie ma żadnych problemów z usługami podstawowymi (kontakt z call center, naprawa na drodze i holowanie). W wybranych krajach występują częściowe ograniczenia w zakresie usług dodatkowych. Dotyczy to jednak w większości usług hotelowych. Wynajem samochodów zastępczych czy usług taxi są dostępne. Stopniowo wznawiane są też holowania międzygraniczne (tzw. cross-border).

– W Polsce stopniowo wyhamowuje spadek liczby zdarzeń assistance (średnio w maju ok. -30%). W tym tygodniu znoszone są kolejne ograniczenia w gospodarce i liczymy, że ilość spraw assistance będzie się zwiększać – komentuje Mateusz Bogucewicz, dyrektor techniczny Starter24. – Branża działa normalnie, nie ma żadnych problemów z dostępnością usług car assistance takich jak: naprawa na drodze, holowanie czy wynajem samochodu zastępczego, a od zeszłego tygodnia także usług hotelowych. Szybkość reakcji i realna pomoc na drodze jest dostępna na stałym, dobrym poziomie – dodaje.

(AM, źródło: Starter24)