Startuje akcja #piudlaukrainy

0
464

Polska Izba Ubezpieczeń zakupiła i przewiozła transport wyrobów medycznych dla szpitala w Tarnopolu w Ukrainie. PIU uruchamia również zbiórkę pieniężną, aby sfinansować kolejne transporty.

23 marca do szpitala w Tarnopolu dotarły materiały medyczne, sfinansowane i dostarczone własnym transportem przez Izbę. Transport zawierał m.in.:

  • aparaty do przetoczeń,
  • strzykawki, igły i wenflony,
  • zestawy do tracheotomii,
  • materiały opatrunkowe,
  • nici i narzędzia chirurgiczne,
  • stazy automatyczne.

PIU jest w stałym kontakcie ze szpitalami ukraińskimi, które przekazują jej informacje o swoich bieżących potrzebach. – Potrzeby zmieniają się z każdym dniem. Współpracując z konkretnymi szpitalami, mamy dokładne informacje, jakie materiały medyczne są w danej chwili niezbędne – mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU.

Zakup kolejnych materiałów medycznych zostanie sfinansowany ze zbiórki organizowanej przez PIU. Izba przetransportuje środki medyczne bezpośrednio do szpitali.

– Zwracamy się do wszystkich działających w Polsce zakładów ubezpieczeń, ich pracowników oraz wszystkich pośredników ubezpieczeniowych o wpłaty na specjalne konto utworzone przez PIU. Dzięki tym środkom będziemy w stanie pomóc bezpośrednio osobom poszkodowanym w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Kolejne transporty materiałów medycznych dotrą do szpitali, z którymi nawiązaliśmy już kontakt – powiedział Jan Grzegorz Prądzyński.

Przedsiębiorstwa mogą wpłacać środki na organizowaną przez PIU zbiórkę na rachunek:

PKO BP: 06 1020 1026 0000 1102 0511 4808; IBAN: PL06 1020 1026 0000 1102 0511 4808

Osoby fizyczne mogą wesprzeć zbiórkę PIU poprzez serwis zrzutka.pl pod linkiem:

www.zrzutka.pl/z/piudlaukrainy

Zbiórka pieniężna będzie prowadzona od 28 marca do 30 czerwca 2022 r. Regulamin zbiórki jest dostępny na stronie internetowej PIU https://piu.org.pl/piudlaukrainy

(AM, źródło: PIU)