Swiss Re: Równoważenie portfela inwestycyjnego

0
252

Swiss Re ogłosił sprzedaż 6,6% udziałów w Phoenix Group Holdings za 437 mln funtów. Po sprzedaży w posiadaniu Swiss Re wciąż zostanie drugie 6,6% udziałów w tym największym brytyjskim biznesie emerytalnym i długoterminowego oszczędzania.

Swiss Re nabył te udziały w 2020 r. w ramach transakcji, w której sprzedał Phoenixowi swoją brytyjską spółkę zależną – życiową ReAssure Group. Obecna sprzedaż jest elementem regularnego przeglądu i równoważenia portfela inwestycyjnego Swiss Re i jest spójna z ogólną strategią inwestycyjną dotyczącą akcji i inwestycji alternatywnych. Szacuje się, że transakcja przyniesie niski jednocyfrowy wzrost współczynnika wypłacalności grupy według Swiss Solvency Test. W ramach umowy reasekurator zgodził się nie sprzedawać drugiej połowy udziałów w Phoenix przez co najmniej trzy miesiące.

Analityk Moody’s Investor Services Dominic Simpson powiedział, że w ocenie agencji ratingowej transakcja jest pozytywna pod względem kredytowym, ponieważ zmniejszy koncentrację aktywów Swiss Re i będzie mieć niewielki pozytywny wpływ na jego wypłacalność.

(AC, źródło: Insurance Journal)