Szymon Ożóg prezesem Nationale-Nederlanden PTE

0
884

Rada nadzorcza (RN) Nationale-Nederlanden Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego (PTE) powierzyła Szymonowi Ożogowi, dotychczasowemu wiceprezesowi, funkcję prezesa zarządu spółki z dniem 15 kwietnia. Na opróżnione przez niego stanowisko został powołany Paweł Giza.

– Szymon to menedżer z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Przez ostatnie dwa lata był wiceprezesem oraz dyrektorem ds. inwestycji w Nationale-Nederlanden PTE. Jest on więc doskonale przygotowany, by pełnić nową funkcję. W imieniu rady nadzorczej spółki życzę Szymonowi powodzenia w nowej roli. Wierzę, że dzięki jego zaangażowaniu Towarzystwo utrzyma pozycję lidera rynku emerytalnego w Polsce – powiedział Paweł Kacprzyk, przewodniczący RN Nationale-Nederlanden PTE.

Szymon Ożóg zastąpi na stanowisku prezesa Grzegorza Chłopka, który pełnił tę funkcję od 2012 roku.

Paweł Giza

– To dla mnie wielki zaszczyt, że właśnie mi powierzono rolę nowego prezesa Nationale-Nederlanden PTE. Przez ostatnie dwa lata miałem okazję obserwować, jak nasza firma się rozwija oraz jak odpowiada na nowe potrzeby i zmiany rynkowe. Wiele energii poświęciliśmy na przygotowanie się do oferowania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Zaangażowanie oraz ciężka praca sprawiły, że po pierwszej turze wdrożenia jesteśmy na podium instytucji finansowych prowadzących PPK. Przed nami kolejne wyzwania w trudnym czasie, w którym obecnie się znajdujemy. Mam nadzieję, że wspólnie z całym zespołem będziemy mogli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Chcemy budować z nimi trwałe i angażujące relacje oraz w dalszym ciągu wzmacniać naszą rynkową pozycję – powiedział Szymon Ożóg.

Nowy prezes Nationale-Nederlanden PTE posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane z instytucjami rynku kapitałowego. W Nationale-Nederlanden pracował w latach 2004–2010, następnie przez wiele lat był związany zawodowo z Haitong Bank, gdzie pełnił funkcję dyrektora Biura Maklerskiego. Do Nationale-Nederlanden powrócił w 2018 roku. Przez ostatnie dwa lata był wiceprezesem oraz dyrektorem ds. inwestycji powszechnego towarzystwa emerytalnego.

RN powołała także do zarządu Nationale-Nederlanden PTE Pawła Gizę, który po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego obejmie stanowisko wiceprezesa spółki. Paweł Giza do tej pory zajmował stanowisko szefa działu kontrolingu spółek Nationale-Nederlanden w Polsce.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl