Tesla: Więcej składek, ale i strata

0
369

Tesla Insurance zakończyła 2023 rok składką przypisaną na poziomie bliskim 500 mln dol. Oznacza to wzrost składek r/r o 115%. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Tesla Insurance nie osiąga satysfakcjonujących wyników, a brak personelu stwarza problemy z obsługą klientów i wypłatami odszkodowań.

Operując głównie w Kalifornii, Ohio, Arizonie i Illinois, Tesla Insurance Services działa pod parasolem firmy State National i uzyskała tam 387 mln dol. składki przypisanej, osiągając 78% wzrostu r/r. Dystrybucją zajmują się dwa podmioty: Tesla Property Casualty i Tesla General Insurance. Dostępność Tesla Insurance w 2022 r. była bardziej ograniczona niż w 2023.

Wraz ze wzrostem składek Tesla Insurance Services umacnia się na pozycji wiodącego ubezpieczyciela State National i liczącego się podmiotu na rynku ubezpieczeniowym. Za 2023 r. Tesla P&C oraz Tesla GI łącznie w kilku stanach odnotowały 30 mln dol. straty na działalności ubezpieczeniowej, uzyskując współczynniki łączone na poziomie odpowiednio 139,4% i 145%.

(AC, źródło: Insurtech Insights)