TU Zdrowie z rekordowymi wynikami

0
185

TU Zdrowie zamknęło 2021 r. zyskiem netto na poziomie ponad 10 mln zł i składką zarobioną wraz z przychodami z pośrednictwa w likwidacji szkód na zlecenie innych zakładów ubezpieczeń w wysokości ponad 92 mln zł. To znaczne wzrosty w porównaniu do poprzedniego roku.

– Za nami bardzo udany rok. W okresie od stycznia do grudnia 2021 roku osiągnęliśmy po raz kolejny rekordowe wyniki: składkę zarobioną wraz z przychodami z pośrednictwa w likwidacji szkód na zlecenie innych zakładów ubezpieczeń na poziomie 92 165 tys. złotych, co stanowi wzrost o 15,9% w stosunku do poprzedniego roku. Z kolei wypracowany w tym okresie zysk netto wynosi 10 230 tys. zł, czyli jest wyższy o 64,6% w porównaniu do 2020 roku. To duża zasługa naszych partnerów, czyli brokerów i agentów, oraz całego zespołu TU Zdrowie – mówi Aleksander Roda, prezes zarządu TU Zdrowie.

W 2021 roku TU Zdrowie zakończyło jeden ze swoich kluczowych projektów: modyfikację Panelu Ubezpieczającego. Został on wzbogacony o szereg nowych funkcjonalności dających działom personalnym pełną kontrolę nad polisą zdrowotną dla pracowników. W Panelu Ubezpieczającego wdrożona została również e-deklaracja, upraszczająca proces przystępowania do ubezpieczenia. Kolejnym istotnym udogodnieniem jest Platforma Medycyny Pracy, ułatwiająca zarządzanie skierowaniami do lekarzy medycyny pracy i pełną kontrolę nad ważnością orzeczeń pracowników.

– Nieustannie pracujemy także nad rozwojem oferty produktowej. W 2021 roku wdrożyliśmy program zdrowotny „Powrót do zdrowia po Covid-19” skierowany do osób, u których stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Program ten może stanowić dopełnienie oferty towarzystw zakładów ubezpieczeń posiadających w swojej ofercie polisy na życie. Obecnie również pracujemy nad wdrożeniem kolejnego programu zdrowotnego „Mój Kardiolog” – dodaje Aleksander Roda.

Ubezpieczeni w TU Zdrowie korzystają już łącznie z sześciu różnych programów zdrowotnych. W poprzednich latach uruchomione zostały: „Mój Onkolog”, „Mój Dietetyk”, „Mój Ortopeda”, „Leczenie po Wypadku Drogowym” i „Kontynuacja Leczenia Szpitalnego”. Ponadto firma realizuje programy zdrowotne dla innych towarzystw.

Ważnym krokiem w rozwoju TU Zdrowie było wejście do Grupy Neuca, w efekcie czego sieć placówek współpracujących z zakładem powiększyła się o 70 przychodni Świat Zdrowia. Ubezpieczeni zyskali ponadto dostęp do porad telemedycznych, świadczonych przez poradnię Diabdis, dostęp do portalu Apteline.pl, umożliwiającego rezerwowanie leków w aptekach, a także do usług HeyDoc i HeyCzeker, pozwalających na wstępną ocenę stanu zdrowia i umówienie e-wizyty.

(AM, źródło: TU Zdrowie)