TUW PZUW: Zdalne stetoskopy dla poznańskiego szpitala

0
499

Nowoczesne zdalne stetoskopy pomogą w opiece nad pacjentami Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Ofiarował je szpitalowi TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

Urządzenia umożliwiają zdalne badanie płuc i serca. Zapewniają stałą kontrolę stanu zdrowia, a jednocześnie zwiększają bezpieczeństwo lekarzy i personelu medycznego w przypadku podejrzenia zakażenia Covid-19 u pacjenta.

– W wyjątkowym czasie sięgamy po wyjątkowe rozwiązania. Dzięki innowacyjnym technologiom chcemy pomagać chorym oraz wspierać lekarzy i personel medyczny. Idea ubezpieczeń wzajemnych polega na ofiarności i pomocy, a w krytycznym okresie pandemii ta pomoc jest szczególnie potrzebna. Dlatego regularnie wspomagamy szpitale nowoczesnym sprzętem i środkami ochrony – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Zdalne stetoskopy od TUW PZUW sprawdziły się już w praktyce.

– Zdały egzamin w szpitalach w Małopolsce i na Śląsku. Skutecznie służą też zakażonym koronawirusem pacjentom tymczasowego szpitala MSWiA na Stadionie Narodowym w Warszawie – dodaje Rafał Kiliński.

Nowatorskie zdalne stetoskopy pozwalają na łatwe, szybkie i dokładne badanie bezpośrednio i na odległość.

– Pacjent może sam przykładać urządzenie we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostanie natychmiastowy odczyt. Wyniki badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza – wyjaśnia dyrektor ds. medycznych TUW PZUW Piotr Daniluk.

W związku z pandemią TUW PZUW przeznaczył prawie połowę swojego funduszu prewencyjnego na środki ochrony i materiały sanitarne dla należących do towarzystwa szpitali.

(AM, źródło: PZU)